Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Początek współpracy „Elizki” ze szkołą w Hiszpanii

2018-02-04 09:16:26 (ost. akt: 2018-02-04 09:22:17)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP 2

Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach – Agata Peślak i Kamila Wieszun, wspólnie z dyrektorem Zbigniewem Pietrzakiem rozpoczęli nowy rok nawiązaniem współpracy ze szkołą partnerską w Hiszpanii. Rewizyta nastąpi w kwietniu.

Delegacja szkoły,10 stycznia z lotniska w Modlinie wyleciała do Madrytu, by stamtąd udać się 30 km na wschód do Alcala de Henares - rodzinnego miasta najsłynniejszego hiszpańskiego pisarza, Miguela Cervantesa.

Urodził się tam zapewne również niejeden Polak, albowiem zamieszkuje ten teren największa liczba naszych rodaków w Hiszpanii.

Celem wyjazdu było nawiązanie współpracy z dyrekcją szkoły partnerskiej Instituto de Escuela Secundaria Lazaro Carreter, poznanie zasad funkcjonowania tej szkoły oraz zwiedzenie miasta i jego okolic.

Cele pobytu zostały osiągnięte. Pani dyrektor Chelo Parra przyjęła polską delegację bardzo serdecznie, wyraziła chęć współpracy i obiecała odwiedzić naszą szkołę pod koniec kwietnia tego roku, podczas Dnia Otwartego ZSP nr 2.

Nauczyciele mieli okazję przyjrzeć się hiszpańskiej placówce, zajrzeć do sal lekcyjnych i szkolnych gabinetów, a także przekonać się o serdecznej i rodzinnej atmosferze tam panującej.

Korzystając z dobrych połączeń komunikacyjnych i bliskiej odległości hiszpańskiej stolicy, udali się również na kilkugodzinny spacer po centrum Madrytu. Po trzech dniach pobytu w Hiszpanii wrócili zadowoleni, z nadzieją, że rozpoczęła się właśnie długa i owocna polsko-hiszpańsko współpraca. A może i nawet przyjaźń!

Uczniowie, którzy w przyszłości wezmą udział w wymianie, oprócz rozwijania swoich kompetencji językowych (językami wymiany będą angielski i hiszpański), będą mieli okazję nawiązywania zupełnie nowych znajomości i rozbudzenia ciekawości, otwartości oraz tolerancji wobec kultury hiszpańskiej.

ZSP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyz #2433133 | 83.9.*.* 4 lut 2018 12:55

  Dlaczego gdy wejde na strone to jest zazwyczaj cos o ZSP nr 2, a nic doslownie nic nie ma na temat szkoly ZSP nr 1 (Mechaniak). Bylo napisane o studniowce ZSP nr 2 i nawet o tej z Górowa Iławieckiego, a nic nie bylo że w Mechaniaku sie odbyla. To jest po prostu jakaś kpina

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages