Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Promowanie czytelnictwa nagrodzone certyfikatem

2018-01-26 14:43:52 (ost. akt: 2018-01-26 14:48:42)

Autor zdjęcia: Alicja Łukjanowicz

Przedszkolaki z bartoszyckiej "Dwójeczki" mają certyfikat na czytanie.

W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach od wielu lat promuje się czytelnictwo wśród dzieci. Każda z grup współpracuje z jedną z bibliotek, w których dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach oraz akcjach czytelniczych.

Bartoszycką "Dwójeczkę” odwiedzają również panie bibliotekarki, które w bardzo interesujący sposób opowiadają o pracy w bibliotece, czytają legendy, zachęcają do korzystania z wypożyczalni.

Często przedszkolaków odwiedzają goście: znane w mieście osoby takie jak burmistrz, starosta, radni miasta oraz rodzice, dziadkowie, starsi koledzy, którzy czytają maluszkom bajki i ciekawe historie, wprowadzając w życie misję Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Podejmowane działania wspierają zdrowie emocjonalne, psychiczne, umysłowe i moralne dzieci. W każdej z grup znajduje się również kącik czytelniczy, z którego dzieci chętnie korzystają. Ponadto na korytarzu stoi regał pełen książek, które dzieci mogą wypożyczyć i wymieniać na te przyniesione z domu. Inicjatywa ta cieszy się bardzo dużym powodzeniem.

W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach czytanie dzieciom jest czynnością codzienną i bardzo lubianą, dlatego cały personel chętnie włączył się do nowego projektu "Książka (dla) Przedszkolaka”.

Podejmowane działania, aby przedszkole było miejscem pełnym interesujących książek, gdzie najmłodsi wymieniają się ciekawymi publikacjami, a książka stała się przyjacielem dziecka, zostały docenione przez organizatora projektu - miesięcznik "Bliżej Przedszkola” i nagrodzone certyfikatem.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: moje

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages