Niedziela, 24 lutego 2019. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Wojsko przekazało szkole bojowy wóz piechoty

2018-01-24 06:45:09 (ost. akt: 2018-01-24 06:53:36)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Bezledach

Przy szkole w Bezledach stanął wyjątkowy pomnik. To bojowy wóz piechoty podarowany szkole przez 20. Bartoszycką Brygadę Zmechanizowaną, czyli patrona szkoły. Uroczystość przekazania wozu odbyła się 18 stycznia.

„Ofiarować oznacza dawać drugiemu to, co wolałoby się zatrzymać dla siebie” – takie słowa przyświecały uroczystości przekazania bojowego wozu piechoty, która odbyła się 18 stycznia 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach.

Pierwsza część uroczystości miała miejsce przed budynkiem szkoły. Podniosły charakter nadała obecność byłego dowódcy płk. dypl. Janusza Wiatra, kompanii honorowej i sztandarów: 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz Szkoły Podstawowej w Bezledach, a także zaproszonych gości.

Po podniesieniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu głos zabrali: dyrektor zespołu Marzena Wasyluk i płk Janusz Wiatr. Punktem kulminacyjnym przedsięwzięcia było odsłonięcie pomnika i przecięcie wstęgi, w którym uczestniczyli dyrekcja, goście i przedstawiciele społeczności szkolnej.

Druga część uroczystości odbyła się w Domu Kultury w Bezledach. Wicedyrektor zespołu Zenona Baranowska przedstawiła prezentację multimedialną poświęconą siedmioletniej współpracy szkoły z patronem.

Przeniosła obecnych w czasie do dnia 24 września 2010 roku, kiedy szkoła podstawowa otrzymała zaszczytne imię 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz sztandar.

Zaprezentowała kolejne wydarzenia, które od września 2010 r. przeszły do tradycji szkoły: uroczystości rocznicowe, gminne konkursy piosenki patriotycznej i żołnierskiej, założenie kroniki szkoły, w której odnotowywane były wszystkie ważne wydarzenia z życia szkoły i pamiątkowe zdjęcia uwieczniające te wydarzenia.

Podkreśliła zaangażowanie przedstawicieli patrona, dzięki którym uczniowie uczestniczyli w takich przedsięwzięciach jak: wizyty uczniów w jednostce wojskowej w Bartoszycach i Morągu, obchody Dni Rodziny, „żywa” lekcja historii ukazująca działania korpusu polskiego gen. Władysława Andersa na wschodzie.

Uatrakcyjnieniem prezentacji były występy wokalne uczennic, które opowiedziały o trudnym, żołnierskim losie na przestrzeni dziejów.

Podczas uroczystości dyrekcja szkoły podziękowała płk. Januszowi Wiatrowi i płk. Wojciechowi Dobrzyniowi, za lata owocnej współpracy i wręczyła pamiątkowe grawertony.

Zgodnie z tradycją wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Pomnik w postaci bojowego wozu piechoty, który stanął przed szkołą, będzie przypominał o tym wyjątkowym wydarzeniu.

Anna DziwińskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja tylko pytam #2428075 | 5.172.*.* 28 sty 2018 22:50

  Czy na ten ,,pomnik" została opracowana dokumentacja techniczna? Ile gmina zapłaciła z naszych kieszeni? Czy naszym radnym rozum odebrało, że pozwalają na takie głupoty?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. voz #2426888 | 79.190.*.* 26 sty 2018 20:49

  Szkoła, dzieci i sprzęt do zabijania, jakim trzeba być idiotą żeby dawać takie "prezenty" ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pancerniak #2426194 | 37.248.*.* 25 sty 2018 22:07

   Zawlekli by go jeszcze trochę dalej i oddali właścicielowi, niech go sobie remontuje.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. S45 #2425928 | 176.97.*.* 25 sty 2018 16:44

   IPN każe usuwać pozostałe jeszcze w niektórych miastach symbole komunizmu w postaci czołgów T34. A tu proszę: produkt radzieckiej myśli technicznej, symbol Stanu Wojennego (nawiasem mówiąc w swoim czasie rewelacyjnie nowatorski) jako pomnik i to przy szkole. Chyba długo nie postoi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Kustosz #2425453 | 83.9.*.* 24 sty 2018 22:00

    50-cio letni SZROT,-do huty z tym badziewiem,a nie place "zagracacie",-komu to potrzebne????-było zadzwonić do Marka z Pruszkowa z programu ZŁOMOWISKO-to by przyjechał swoim busem i by zabrał wam ten złom,Edek by mu pomógł.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (10)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages