Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Nie dla narkotyków - mówią uczniowie z Sokolicy i pies na medal

2018-01-22 08:33:15 (ost. akt: 2018-01-22 08:36:38)

Autor zdjęcia: Sylwia Kondraciuk

W dniu 19 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas IV – VII SP i klas II i III Gimnazjum w Szkole Podstawowej w Sokolicy z siedzibą w Kinkajmach, z przedstawicielami Straży Granicznej w Bezledach na temat profilaktyki narkotykowej.

Z naszego zaproszenia skorzystał pan Karol Matejunas oraz pan Tomasz - przewodnik psa. Celem spotkania było uświadamianie uczniom skutków uzależnienia od narkotyków, zniechęcenie młodych ludzi do ich zażywania, obalenie mitów dotyczących środków odurzających, uświadomienie konsekwencji sięgania po narkotyki oraz przekonanie uczniów, dlaczego nie warto sięgać po wszelkiego rodzaju używki.

Wskazywane argumenty przemawiające za i przeciw zażywaniu środków uzależniających opierały się na przekonaniu, że ludzie, nawet dysponujący odpowiednią wiedzą, podejmują zachowania ryzykowne z powodu braku umiejętności niezbędnych w życiu społecznym.

Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania przez prowadzącego, szukając odpowiedzi na pytanie „Dlaczego ludzie sięgają po używki i jak się przed nimi maja bronić?”.

Niespodzianką dla wszystkich uczniów był wyszkolony pies do wykrywania materiałów wybuchowych, który zaprezentował przy boku przewodnika swoje umiejętności.

Dla uczniów to pies na medal, który wpatrzony w swojego opiekuna z niecierpliwością czekał na komendy, bo zwyczajnie się nudził.

Sylwia Kondraciuk


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkoła

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages