Niedziela, 24 lutego 2019. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Bartoszyce. Nauka pierwszej pomocy już w przedszkolu

2018-01-21 07:23:54 (ost. akt: 2018-01-21 07:30:11)

Autor zdjęcia: Danuta Banach

Przedszkolaki z bartoszyckiej "dwójki" uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy od starszych kolegów, czyli wolontariuszy z grupy Joannitów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

W ramach nawiązanej współpracy Przedszkole Publiczne nr 2 odwiedzili wolontariusze z grupy Joanitów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach, aby pokazać dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Opowiedzieli oni 5-letnim dzieciom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Wiewióreczki i Skrzaty z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił fantom, a właściwie dwa fantomy, na których dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.

Zaplanowany jest cykl takich pouczających spotkań z wolontariuszami za co bardzo dziękujemy uczniom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach oraz ich opiekunom.

Danuta BanachCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages