Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

„Bezpieczne ferie” – policjanci rozmawiali z dziećmi i ich rodzicami

2018-01-19 12:23:01 (ost. akt: 2018-01-19 12:29:50)

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

Dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii jest dla policjantów priorytetem. Zagrożeń, z którymi mogą zatknąć się odpoczywający uczniowie jest wiele i nie sposób ich wymienić. W minionym tygodniu, policjanci dzielnicowi spędzili dużo czasu na rozmowach mówiąc o tym, jak unikać niebezpieczeństw realnych i wirtualnych, które są nierozłącznym elementem surfowania w Internecie.

Policjanci z powiatu bartoszyckiego, w minionych dniach dużo czasu spędzili na rozmowach o bezpieczeństwie w czasie ferii. Policjanci rozmawiali z dziećmi, młodzieżą, ale też z ich rodzicami i opiekunami.

O tym, że warto przypominać o zasadach bezpieczeństwa nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego placówki edukacyjne bardzo chętnie goszczą policjantów, a dzięki temu funkcjonariusze, ze swoim przekazem, mogą dotrzeć do dużego grona odbiorców.

Policjanci mówią m.in. jak unikać zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnej zabawy na śniegu i lodzie. Przestrzegali przed wchodzeniem na lód na zamarzniętych naturalnych akwenach, mówili, że nie można rzucać śnieżkami w jadące samochody, bo może się to skończyć wypadkiem. Przestrzegali przed zjeżdżaniem sankami ze zbocza wprost na ulicę i podczepianie sanek do samochodów.

Funkcjonariusze. zwrócili uwagę na zachowanie dzieci, które w czasie ferii, więcej czasu będą spędzać w domu i korzystać z Internetu. Ostrzegali przed nawiązywaniem ryzykownych znajomości w sieci, przekazywaniem swoich danych osobowych czy zdjęć ze swoim wizerunkiem.

Starsi uczniowie dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej za nieodpowiednie zachowanie oraz jakie zachowanie jest przejawem demoralizacji. Policjanci przestrzegali ich przed zażywaniem narkotyków i innych niedozwolonych substancji.

Na spotkaniach z rodzicami i opiekunami dzieci, policjanci przypominali też o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o konieczności przygotowania auta do podróży i o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, oraz o tym, że nie można urządzać kuligu ciągnąc sanki podczepione do auta.

W czasie spotkań w szkołach, dzielnicowi przekazywali plakaty z informacjami pozwalającymi na szybki i łatwy kontakt z nimi.

Już dziś (19 stycznia.) policjanci z drogówki rozpoczną działania kontrolne o nazwie „Bezpieczna droga do celu”. Funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. prędkość podróżujących, ich trzeźwość, sposób przewożenie dzieci. Policjanci będą dbać o to, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu.

Zachęcamy Państwa, aby planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym, czy środek transportu jest sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi poprosić o policyjną kontrolę. Najprościej to zrobić dzwoniąc do komendy policji w Bartoszycach na numer telefonu 89 762 82 00.

mł. asp. Marta Kabelis
KPP w Bartoszycach
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages