Niedziela, 24 lutego 2019. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Kolejne spotkania z „małymi WIELKIMI ratownikami”. Dzieci poznają zasady bezpieczeństwa

2018-01-18 19:10:16 (ost. akt: 2018-01-18 19:26:43)

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

Celem programu edukacyjnego „mali WIELCY ratownicy”, jest m.in. nauka dzieci radzenia sobie w ekstremalnych, nawet dla osób dorosłych, sytuacjach. Takie momenty wpisane są w nasze życie i mogą przydarzyć się każdemu w najmniej oczekiwanym momencie. Mowa o zagrożeniu życia. Policjant, strażak i ratownik medyczny uczą dzieci w wieku 6-7 lat, tego jak wezwać pomoc i jak pomagać sobie i innym.

Wczoraj (17.stycznia.) policjantka, strażak i ratownik medyczny, kontynuując spotkania w ramach programu edukacyjnego „mali WIELCY ratownicy”, gościli w Przedszkolu Integracyjnym w Bartoszycach i Przedszkolu Miejskim w Górowie Iławeckim.

Podczas zajęć, przedstawiciele służb przypominali dzieciom numery alarmowe i omawiali sytuacje, w których należy wezwać pomoc.

Przedszkolaki, dowiedziały się tego kto to jest dyspozytor i co trzeba mu powiedzieć, aby jak najszybciej przyjechała pomoc. Sytuacje, w których wzywany pomocy są zawsze trudne i wiążą się z dużym zdenerwowaniem. Dzieci ćwiczyły wzywanie pomocy, każde z nich musiało wezwać odpowiednią służbę w zależności od przedstawionej im historii.

Dzieci dowiedziały się, że muszą pamiętać to gdzie mieszkają, a z dyspozytorem rozmawiać spokojnie odpowiadając mu, na każde zadane pytanie. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, a ich wiedza na temat tego, czym się zajmują poszczególne służb jest imponująca.

Dzieci dowiedziały się co to jest droga ewakuacyjna, jak jest oznaczona i oraz tego, że w razie alarmu nie trzeba sprzątać porozrzucanych zabawek. Ta informacja, niewątpliwie ucieszyła dzieci i zostanie zapamiętana na długo.

Przedszkolaki, wspólnie z nauczycielem i mundurowymi, przeszły drogą ewakuacyjną rozpoznając jej oznaczenia.

Na kolejnym spotkaniu, dzieci dowiedzą jakie zagrożenia mogą spotkać w domu i na podwórku i jak ich unikać. Dzieci nauczą się jakie przedmioty są niebezpieczne, oraz tego, czego nie można jeść oraz, że nie można dotykać czyjejś krwi.

Mundurowi będą zachęcać do bezpiecznej zabawy np. aby jeździć rowerem w kasku. Dzieci poznają też podstawowe materiały opatrunkowe i nauczą się zaopatrywania prostych ran. Na koniec spotkania dostają do domu bandaż, a ich pracą domową będzie bandażowanie misia.

mł. asp. Marta Kabelis
KPP w Bartoszycach
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages