Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Wieczór kolęd w Tolko

2018-01-17 08:31:27 (ost. akt: 2018-01-17 08:40:00)

Autor zdjęcia: archiwum DK w Tolko

Dnia 14 stycznia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Tolko odbyła się już po raz X, uroczystość, której celem było kultywowanie pięknej tradycji śpiewania kolęd oraz przedstawienia jasełek bożonarodzeniowych od wieków wpisanych w polską tradycję sięgającą czasów średniowiecza.

Swoją obecnością spotkanie zaszczycili goście: wójt gminy Bartoszyce - pani Jadwiga Gut, z-ca wójta - pan Bogusław Miluski, radni Gminy Bartoszyce: pani Jolanta Wójcik oraz Krzysztof Iwański, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - pani Krystyna Kubiak, ks. Marek Wilk - proboszcz parafii Rodnowo, sołtys sołectwa Tolko - pani Elżbieta Jakóbczyk.

Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci i młodzież z Tolko w jasełkach, które przygotowane zostały pod kierunkiem pani Jolanty Wójcik.

Następnie przyszedł czas na jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych, którym jest śpiewanie kolęd. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, których jest wiele, od najdawniejszych staropolskich do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek.

Zgromadzona publiczność usłyszała kolędy w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Wojcieszanie” z Domu Kultury w Wojciechach.

Po występach pani Jadwiga Gut zabrała głos i złożyła zgromadzonym mieszkańcom sołectwa Tolko i okolicznych miejscowości życzenia noworoczne, a także podziękowała wykonawcom programu artystycznego. Natomiast publiczność nagrodziła artystów za udane występy gromkimi brawami.

Różnorodność melodii i piękne wykonanie kolęd wprowadziło słuchaczy w świąteczny nastrój, który sprzyjał temu by na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędy. Następnie miło płynął czas na rozmowach przy wspólnym poczęstunku.

Dorota Kuźmicka
Dyrektor
Gminnego Ośrodka Kultury
w Tolko


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages