Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Wizyta w teatrze, czyli kontakt ze sztuką młodzieży "Mechaniaka"

2018-01-17 05:03:35 (ost. akt: 2018-01-17 05:05:06)

Autor zdjęcia: Danuta Maroska

Niesamowitych wrażeń dostarczyła uczniom technikum "Mechaniaka" komedia autorstwa Williama Shakespeare'a "Wiele hałasu o nic" wystawiana na deskach teatru im. Jaracza w Olsztynie.

Po raz kolejny uczniowie klasy II TPS i III TH udali się 11 stycznia br. do Teatru Jaracza w Olsztynie na doznanie duchowe.

To już mała tradycja naszych klas, że corocznie wyjeżdżamy na sztuki teatralne. Do kina możemy pójść ze znajomymi, a większość uczniów nie ma zwyczaju oglądania sztuk, tym bardziej w teatrze. Dlatego w taki sposób uczymy uczniów wrażliwości.

W tym roku szkolnym na Dużej Scenie w Teatrze Jaracza obejrzeliśmy najchętniej wystawianą komedie Szekspirowską pt. „Wiele hałasu o nic”.

Na Sycylię do domu Leonata przyjeżdża książę Claudio wraz ze świtą przyjaciół. Claudio zakochuje się w pięknej Hero – niemej córce gospodarza. Towarzystwo wspólnie imprezuje planując ślub Claudia i Hero, a przy okazji bawi się swatając dwójkę indywidualistów o ciętych językach - Beatrice i Benedicka.

Obie pary stają się przedmiotem dworskich intryg i manipulacji. Dla bohaterów to czas flirtów i uczuć, ponieważ niemal każda z postaci z kimś romansuje.

Było pięknie, miał być ślub; nagle Claudio zamiast „Tak, chcę” przed ołtarzem wykrzykuje: „Nie, bowiem Hero jest ladacznicą!”. Claudio stał się nieświadomie ofiarą wyjątkowo perfidnego pomówienia, prawdziwie piętrowej intrygi.

Pod historyjką o piętrowej insynuacji w „Wiele hałasu o nic” Szekspir skrywa ważne dla naszego czasu pytanie o warunki istnienia dobra, które zwykliśmy nazywać prawdą.

„W wiele hałasu o nic” obronią prawdę tzw. prości ludzie. Skrywa tam też autor subtelne analizy na temat: czym właściwie jest prawdziwa miłość… I nierozstrzygniętym pozostawia pytanie o tytułowe „nic”, o które tak wiele jest hałasu.

E.Kondraciuk-Pieniak i D. Maroska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: DM

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wielkie wydarzenie #2420233 | 91.196.*.* 17 sty 2018 21:02

    Nie maja sukcesow w nauczaniu wiec pisza o wyjeźdz

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages