Michał Kuźniak z kolejnym tytułem mistrza Polski, inni też stawali na podium

2018-01-16 08:43:21(ost. akt: 2018-01-16 08:55:27)
Zawodnicy trenujący w Bartoszyckiej Szkole Taekwondo już otworzyli tegoroczny medalowy dorobek. Ich pierwszym w 2018 roku startem były Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk Federacji WKSF, które odbyły się w Mińsku Mazowieckim.
Mistrzem Polski juniorów w formule K-1 (kat. + 80 kg) został Michał Kuźniak, który podczas turnieju stoczył dwie walki. W tej samej formule jego starszy brat Sebastian zadebiutował w gronie seniorów, gdzie niejednogłośnie przegrał swój pojedynek.

W Mińsku Mazowieckim reprezentanci bartoszyckiego klubu jeszcze dwukrotnie stawali na podium. W formule kick light brązowe medale zdobyli Kamil Sobiecki (+70 kg kadetów starszych) i Dominik Krukowiecki (do 90 kg juniorów).

Ponadto podczas mistrzostw walczyli jeszcze: Michał Kasprowicz, Kamil Paszkowski i Katarzyna Rutkowska (wszyscy debiut w kick light).

— Wszyscy nasi zawodnicy pokazali dużą wolę walki i niezależnie od wyników, wszystkie walki uważam za bardzo dobre. Jest duży potencjał, którego nie można zmarnować — powiedział Tomasz Zaremba, trener Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo.