Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Strażacki tydzień. Śmierć na drodze, płonące kominy i samochody

2018-01-16 08:16:10 (ost. akt: 2018-01-16 08:25:35)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W okresie od 8 do 15 stycznia 2018 r. strażacy powiatu bartoszyckiego alarmowani byli 14 razy z czego 7-krotnie do działań gaśniczych i również 7-krotnie do działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń. W następstwie zdarzeń jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Działania gaśnicze zdeterminowane zostały trwającym sezonem grzewczym przede wszystkim pożarów sadzy w przewodów kominowych. Zarejestrowaliśmy również dwa pożary pojazdów w jednym przypadku tapicerki samochodowej w drugim zablokowanych hamulców w busie.

Natomiast działania związane z likwidacja skutków miejscowych zagrożeń dotyczyły:

- zdarzenia związanego z uszkodzeniem przyłącza gazowego na budynku mieszkalnym w Bartoszycach w następstwie kolizji dwóch samochodów osobowych;

- tragicznego w skutkach uderzenia samochodu osobowego w drzewo w Sępopolu, gdzie w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka pojazdu.

Ponadto strażacy podejmowali działania w zakresie likwidacji zagrożenia spowodowanego wyciekiem płynów eksploatacyjnych w następstwie awarii i kolizji drogowej na DK 51 i 57.

Do nietypowego zdarzenia doszło w miejscowości Dębówko gdzie strażacy, wyciągnęli z wody psa , który wpadł do przerębla. Zwierzę w dobrej kondycji zostało oddane właścicielowi.

Ogółem podczas zdarzeń zaangażowanych było 85 strażaków powiatu bartoszyckiego.

W związku z powtarzającymi się nagminnie pożarami sadzy w przewodach kominowych chciałbym również przypomnieć o obowiązku czyszczenia tych że przewodów (kominów).

Jesteśmy już praktycznie w połowie sezonu grzewczego i w przewodach kominowych, które współpracują z kotłami na paliwo stałe należy już wykonać zabiegi czyszczące nagromadzoną sadzę. Zróbmy to w najbliższym czasie póki dachy nie są oblodzone i zaśnieżone.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages