Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Jeżyki z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach uczyły się jak udzielać pierwszej pomocy

2018-01-09 07:44:27 (ost. akt: 2018-01-09 07:55:24)

Autor zdjęcia: Iwona Osiecka

Przedszkolaki uczyły się jak wezwać pomoc, jak udzielać pierwszej pomocy i jak zachowywać się na drodze oraz wobec obcych. Mówili im o tym przedstawiciele policji i straży pożarnej.

W dniu 8 stycznia 2018 r. dzieci z grupy "Jeżyki" Przedszkola Publicznego nr 2 gościły w swojej grupie, w ramach projektu edukacyjnego "mali Wielcy ratownicy” trzech przedstawicieli służb mundurowych tj. funkcjonariuszy policji p. Marta Kabelis i p. Pawła Mazuro oraz funkcjonariusza straży pożarnej i ratownika medycznego p. Bartłomieja Chilmanowicza.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z prawidłowym wzywaniem pomocy. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie zasady działania automatycznego defibrylatora.

Następnie wzięły udział w zabawach utrwalających znajomość numerów alarmowych, w dwóch grupach układały historyjkę obrazkową według kolejności zdarzeń, ćwiczyły poszczególne czynności, które należy wykonać podczas wzywania pomocy.

W dalszej kolejności rozpoznawały oznakowania ewakuacyjne oraz wspólnie odbyły drogę ewakuacji z sali zabaw do głównego wyjścia.

Na koniec spotkania ratownik medyczny zadał dzieciom pracę domową: miały one bowiem za zadanie zaprezentować rodzicom sposób wzywania pomocy w różnych sytuacjach.

Podsumowaniem zajęć była rozmowa p. policjantki z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa na drodze i w kontakcie z obcym. Aby dzieci dobrze zapamiętały to spotkanie wszystkie otrzymały znaczki odblaskowe.

Iwona OsieckaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages