MDK zagrał w swoim turnieju jak zawsze. Podium w obu kategoriach

2018-01-07 17:18:14(ost. akt: 2018-01-07 17:56:46)

Trzydniowy, ogólnopolski turniej piłki ręcznej młodzików i chłopców zakończył się zwycięstwem MDK Bartoszyce w młodszej kategorii oraz trzecim miejscem w starszej.
W kategorii młodzików MDK rozpoczął turniej od dwóch spotkań grupowych. Oba rozegrano w piątkowe popołudnie w Bezledach. Najpierw bartoszyczanie pokonali 21:13 Kontrę Warszawa, następnie przegrali 10:16 z Conradem Gdańsk.

MDK awansował do kolejnej rundy, gdzie zanotował zwycięstwo z Iskrą Bydgoszcz (14:13) oraz porażkę z Anilaną Łódź (12:15), która nie przeszkodziła jednak w awansie do półfinału. Tam ponownie czekał gdański Conrad, który i tym razem okazał się lepszy (12:9).

Drużynie z Bartoszyc został więc niedzielny mecz o 3. miejsce. W nim podopieczni trenera Andrzeja Cichockiego wygrali z Wilanowią Warszawa.

Młodszy zespół MDK, prowadzony przez Jarosława Klimko, kroczył podczas turnieju od zwycięstwa do zwycięstwa. Kolejno wygrywał z Kontrą (30:7), Iskrą (19:7), Szczypiorniakiem Olsztyn (27:6), MTS Kwidzyn (13:8), Bellatorem Ryjewo (15:11) oraz MOSiR-em Kętrzyn (16:6).

Niedzielne spotkanie z Wilanowią Warszawa decydowało o pierwszym miejscu w turnieju. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze mieli lekkie problemy, bo przez długi czas przegrywali trzema bramkami i dopiero kilka sekund przed końcem tej części meczu zdołali doprowadzić do remisu.

W drugiej połowie pozwolili rywalom rzucić już tylko dwie bramki, sami w tym czasie zdobywając pięć i wygrywając ostatecznie 12:9.