Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Bezledy. Ziarenka nie tylko dla wróbelka

2018-01-04 09:13:42 (ost. akt: 2018-01-04 09:19:20)

Autor zdjęcia: Renata Rynkowska - Mężyńska

Pod koniec grudnia gościliśmy w naszej szkole: Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach, leśniczego - pana Jarosława Błażejewskiego – pracownika Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – III.

"Ziarenka nie tylko dla wróbelka’’ - to hasło pogadanki na temat dokarmiania ptaków i leśnych zwierząt w trudnym dla nich okresie zimy.

Na początku leśniczy opowiedział o zasadach właściwego dokarmiania zwierząt. Wyjaśnił jakie przysmaki lubią gile, sikory, dzięcioły, itp.

Uświadomił dzieciom, że ptakom wywieszamy kawałek słoniny czystej, bez soli i przypraw! Dowiedzieliśmy się, co możemy zanieść zwierzętom do leśnego paśnika.
Zgromadzoną przez dzieci karmę pan leśniczy obiecał zawieźć do lasu.

Uczniowie uzyskali cenne wskazówki na temat pozyskiwania drzewek na świąteczne choinki.

W trakcie spotkania pan leśniczy zaprezentował dzieciom mundur leśnika, zapoznał dzieci z pracą w lesie. Uczniowie chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących zwierząt i pracy leśnika.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów.

Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali ekologiczną pamiątkę niezbędną w uczniowskim piórniku, a panu leśniczemu wręczyliśmy pamiątkowe podziękowanie. Następnie rozwiesiliśmy karmę w przyszkolnej ptasiej stołówce.

Renata Rynkowska - MężyńskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages