Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Wory pełne śmieci za starym mostem w Bartoszycach

2018-01-03 12:31:51 (ost. akt: 2018-01-03 15:10:17)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Jest możliwość ustalenia danych osoby, która pozbyła się odpadów wyrzucając je w kilku workach tuż za starym mostem w Bartoszycach. Poczta Polska może udostępnić dane adresata organom ścigania a my znaleźliśmy w workach naklejki adresowe z kodami kreskowymi przesyłek.

Wędrując wczoraj piechotą po Bartoszycach natknęliśmy się na zwały śmieci. Ktoś je wyrzucił tuż za starym mostem w Bartoszycach. Poza odpadami popakowanymi w worki leży tam mnóstwo papierów, butelek po napojach, stare meble, wiaderka, torby.

Zajrzeliśmy do kilku worków i znaleźliśmy w nich zbutwałe już opakowania kartonowe z zachowanymi naklejkami Poczty Polskiej. Dane nadawcy i adresata już się nie zachowały, ale zachowały się kody kreskowe przesyłek.

Z Biura Prasowego Poczty Polskiej uzyskaliśmy informację, że kody te wystarczają do ustalenia danych zarówno nadawcy jak i adresata. "Istnieje możliwość udostępnienia tych danych nadawcy lub adresatowi przesyłki i/ lub organom ścigania – na pisemny wniosek stron." napisano do nas w odpowiedzi na nasze pytanie.

Informację o śmieciach przekazaliśmy dziś rano komendantowi Straży Miejskiej w Bartoszycach Jerzemu Szostakowi, który obiecał zająć się sprawą.
— Wcześniej nikt nam ne zgłosił tego problemu w tym miejscu — mówił komendant.


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Od autora: Sugeruję "śmieciarzowi", aby jak najszybciej uprzątnął bałagan, bo wyjątkowo łatwo będzie ustalić dane a wtedy na sprzątaniu się nie skończy. Mieszkańcom Bartoszyc trochę się dziwię, że nie zareagowali na to "śmieciowisko" znacznie wcześniej. Wystarczyło zatelefonować do straży miejskiej. Żaden burmistrz, urząd, służba porządkowa, firma sprzątająca nie jest w stanie dowiedzieć się poprzez jasnowidzenie, gdzie takie śmieci jakiś idiota wyrzucił. Powiadamiajcie więc o tym odpowiednie służby i nie przechodźcie obojętnie nad tym jak wasze miasto wygląda.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Anna #2410472 | 94.254.*.* 5 sty 2018 13:03

  Dla takiego ,,brudasa'' powinien być wysoki mandat + nakaz sprzątania wszystkich miejsc zieleni w Bartoszycach przez miesiąc. Wtedy może by zrozumiał, że miły jest dla oczu czysty widok i to, że ziemia to nasza Matka Natura i należy o nią dbać !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Buka #2409809 | 88.156.*.* 4 sty 2018 17:03

  Nikt nikomu nic nie zrobi, około 2 lata temu była podobna sytuacja i chyba ten sam śmieciarz?? Gość wywalał śmieci z firmy za bartoszyce na prywatną posesję, właściciel wezwał policję podał dane śmieciarza, które znalazł w śmieciach. Policja znaleźć nie potrafiła,miał posprzątać i zostać ukarany mandatem ale do tego nie doszło. Własciciel posesji sam posprzątał.!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ziomal #2409478 | 213.184.*.* 4 sty 2018 09:47

  juz piasłem o tym takich śmieci jest pełno wszędzie otwierać sprawdzać kogo są i walić mandaty po 10tys nastepny raz ie wyrzucie ich gdzie popadnie

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jeśli chodzi o ten numer na 2 zdjęciu #2409155 | 88.156.*.* 3 sty 2018 19:22

  to kwit jest przecież nie wypełniony. pusty blankiet z numerem

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. holmes #2409000 | 83.18.*.* 3 sty 2018 15:18

  Pomogę: jedna z paczek nadana 01.04.2017 w FUR Toruń 2 a odebrana w Bartoszycach 04.04.2017 w UP 1 Bartoszyce. Tak wynika z trackingu pocztowego ze strony Poczty Polskiej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages