Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Emeryci na nudę nie narzekali

2018-01-01 11:00:00 (ost. akt: 2018-01-01 09:58:10)
Jednym z elementów programu "Senior — Sprawniejszy" był marsz nordic walking

Jednym z elementów programu "Senior — Sprawniejszy" był marsz nordic walking

BARTOSZYCE\\\ Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zamknęło rok liczbą 257 członków opłacających składki. Działano w zakresie obszaru turystyczno-krajoznawczego, kulturalno-oświatowego, rozrywkowego i rehabilitacyjnego.

Te ostatnie działania odbywały się w Termach Warmińskich. Opracowaliśmy projekt pod nazwą "Senior — sprawniejszy!", który uzyskał dotację z Urzędu Miasta Bartoszyce w kwocie 5 tysięcy złotych.

Wystarczyło to na pokrycie kosztów wstępu na termy w Lidzbarku Warmińskim dla 30 osób. Odbyło się osiem takich wyjazdów, podczas których uczestnicy opłacali jedynie koszty transportu (10 zł za wyjazd) i rotacyjnie się zmieniali. Ponadto w ramach projektu 15 osób uczestniczyło w marszu nordic walking, podnosząc tym samym swoją sprawność fizyczną.

Nie były to jedyne zadania, jakie realizowaliśmy w 2017 roku. Organizowaliśmy pogadanki prozdrowotne, spotkania z przedstawicielami straży pożarnej, spotkanie autorskie z Anną Osowską, autorką powieści „Ucieczka”.

Zainspirowała nas ona do odbycia wycieczki tatarskim szlakiem. Zresztą wyjazdów organizowaliśmy więcej. Były m.in. rejs statkiem po Kanale Augustowskim, wycieczka na Kaszuby oraz do Austrii, wyjazdy do teatru Roma w Warszawie na musical „Mamma Mia”, do teatru Muzycznego w Gdyni na „Notre Dame de Paris”. W gdyńskim teatrze obejrzeliśmy również „Balladynę”, a w Gdańsku zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej.

Co jeszcze? Organizowaliśmy grille i zabawy taneczne, spotkania z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn oraz Dnia Matki i Ojca. Podczas Senioriady, czyli zawodów rekreacyjno-sportowych, nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Zapraszaliśmy na nasze spotkania zespoły Andromeda i Srebrne Nutki, a także producentki zdrowej żywności z gospodarstw ekologicznych. Organizowaliśmy też wyjazdy na grzybobrania.

Maria Drozdowska,
przewodnicząca Koła PZERiI w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages