środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Siedem lat Rubinu. Stowarzyszenie podsumowuje ostatni rok

2018-01-01 09:49:10 (ost. akt: 2018-01-01 09:52:12)
Tegoroczną działalność Rubin podsumował podczas konferencji w Młodzieżowym Domu Kultury

Tegoroczną działalność Rubin podsumował podczas konferencji w Młodzieżowym Domu Kultury

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

BARTOSZYCE\\\ Wszystkie podejmowane przez Stowarzyszenie Rubin działania mają na celu pozyskiwanie nowych honorowych dawców krwi, kandydatów na dawców szpiku i dawców organów.

Stowarzyszenie Rubin swoją działalność rozpoczęło w 2010 roku. Od początku bardzo mocno angażuje się w organizowanie akcji poboru krwi z ambulansem, akcje poboru krwi na potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz propagowanie oświadczeń woli o dawstwie organów.

Głównymi celami stowarzyszenia jest zachęcanie jak największej liczby osób do honorowego, regularnego oddawania krwi oraz poszerzenie wiedzy społeczeństwa w zakresie dawstwa szpiku.

To właśnie dzięki kilkuletniej już współpracy stowarzyszenia z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku przynajmniej raz w roku w bartoszyckich szkołach organizowana jest akcja rekrutacji kandydatów na dawców szpiku kostnego.

W kwietniu tego roku taką akcję zorganizowano jednocześnie w dwóch placówkach: Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bartoszycach oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lidzbarku Warmińskim, rejestrując łącznie 44 nowych kandydatów. Akcje zostały poprzedzone cyklem spotkań z młodzieżą, uświadamiających ważność podjętych w tych temacie decyzji.

Jedną z ważniejszych uroczystości w kalendarium stowarzyszenia była również konferencja zorganizowana w październiku w Młodzieżowym Domu Kultury z okazji Światowego Dnia Donacji i Transplantacji. Stanowiła ona podsumowanie całego roku działalności Rubinu i była okazją do wyróżnienia najaktywniejszych członków i podziękowania firmom oraz instytucjom za wsparcie w celach statutowych stowarzyszenia.

Działalność Rubinu nie ogranicza się tylko do organizowania akcji poboru krwi. Chcąc wynagrodzić bezinteresowność dawców stowarzyszenie cyklicznie organizuje spotkania integracyjne, spotkania opłatkowe czy też spływy kajakowe z okazji Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi.

Ostatni spływ, który odbył się w czerwcu na trasie Lidzbark Warmiński — Bartoszyce, był doskonałą okazją do podziękowania dawcom za ich wkład w zdrowie innych.

We współpracy z Bartoszyckim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji stowarzyszenie angażuje się także corocznie w Sportowy Piknik Ekologiczny z okazji Dnia Dziecka. Członkowie Rubinu, organizując konkursy dzieciom, jednocześnie mają okazję, by porozmawiać z ich rodzicami o dawstwie krwi, szpiku i organów.

Rubin

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages