środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Tak! On jest królem! Jasełka w Szkole Podstawowej w Sokolicy

2017-12-31 11:12:13 (ost. akt: 2017-12-31 11:15:13)

Autor zdjęcia: Bożena Mączyńska

Poza postaciami nieodłącznie związanymi z jasełkami w przedstawieniu uczniów szkoły w Sokolicy pojawili się Warmiacy, dzieci z różnych stron świata, Policjant, Strażak, rodzina, którzy złożyli swoje dary Jezusowi.

22 grudnia 2017 r. na szkolnej scenie uczniowie Szkoły Podstawowej w Sokolicy pod opieką pań katechetek: Elżbiety Nosek i Bożeny Mączyńskiej, wystawili bożonarodzeniowe jasełka.

Pierwsze sceny przedstawienia nawiązywały do znanych nam z Biblii okoliczności poszukiwania miejsca dla mającego narodzić się Dzieciątka Jezus.

Poza postaciami nieodłącznie związanymi z jasełkami: Maryją, Józefem, aniołami, pasterzami i królami, pojawili się Warmiacy, dzieci z różnych stron świata, Policjant, Strażak, rodzina, którzy złożyli swoje dary Jezusowi.

Kolejne sceny przedstawienia przeplatały się z śpiewanymi przez aniołów słowami „Czy to właśnie On jest Królem? Tak! To On, On jest Królem!”.

Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Zwieńczeniem tego świątecznego spotkania było wspólne śpiewanie kolęd. Każda klasa zaśpiewała wylosowaną przez siebie wcześniej kolędę.

Bożena Mączyńska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages