środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Radni uchwalili budżet, ustalili nowe wynagrodzenie burmistrza oraz podnieśli stawki za gospodarowanie odpadami

2017-12-28 14:18:28 (ost. akt: 2017-12-28 14:43:18)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Ostatnia w 2017 roku sesja Rady Miasta Bartoszyce skupiła się przede wszystkim na budżecie na przyszły rok. Nie obyło się przy tym bez dyskusji.

Projekt budżetu na 2018 rok przedstawił burmistrz miasta, ale swoje wnioski przedstawiła Komisja Programowa i Budżetu. Zaproponowała ona wykreślenie kilkunastu punktów na łączną kwotę 1 629 866 zł, m.in. wykonanie pomnika Orła Białego.

Zmiany zaproponowała także w części dotyczącej inwestycji w nadchodzącym roku. Zaproponowała bowiem wykreślenie przebudowy ul. Jeziornej. Dopisała natomiast: wykonanie nawierzchni i oświetlenia na ul. Sosnowej, wykonanie dokumentacji na przebudowę ulicy Chopina, wykonanie I etapu ogrodzenia cmentarza przy ul. Kętrzyńskiej oraz wykonanie dokumentacji i przebudowę (I etap) od ul. Krasickiego w kierunku ul. Polnej.
Zmiany zaproponowane przez komisję zostały zaakceptowane głosami większości radnych.

Jakie jeszcze inwestycje zaplanowano w budżecie Bartoszyc na 2018 rok? Są to m.in. przebudowa ul. Kochanowskiego oraz ul. Nałkowskiej, wykonanie projektu zjazdu z ul. Bema do ul. Zamkowej, przebudowa ul. Nad Łyną, budowa parkingów i zagospodarowanie terenu ul. Piłsudskiego, czy budowa budynku wielorodzinnego przy ul. Wolskiego.

Radni uchwalili także nowe wynagrodzenie burmistrza Bartoszyc. Od 1 stycznia 2018 r. będzie ono składało się z wynagrodzenia zasadniczego (5250 zł), dodatku funkcyjnego (1300 zł), dodatku specjalnego w wysokości 24 proc. łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (1572 zł) oraz dodatku za wieloletnią pracę — zgodnie z przepisami.

Radni podnieśli także opłaty od osoby za odpady komunalne. Z 10 na 14 zł wzrosły koszty za odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny, natomiast z 18 na 21 zł za odpady zbierane i odbierane w sposób nieselektywny. W uzasadnieniu uchwały napisano, że "przy obowiązujących w chwili obecnej stawkach opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wpływy z opłat do gminy nie zapewniają pokrycia kosztów funkcjonowania systemu w 2017 r.".

Wejdzie ona w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Miasto będzie miało także nową nazwę ulicy. Patronem jednej z dróg na "Działkach" został Henryk Sienkiewicz.

kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ciemnosc #2405631 | 31.0.*.* 28 gru 2017 19:53

  A kiedy.....wymiana lamp na Led w całym mieście. Gdzie one sa to super widoczność. Czas pomyśleć....

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kamil #2405569 | 176.97.*.* 28 gru 2017 18:34

  W imieniu mieszkańców zainteresowanych budową 200 metrów ulicy Jeziornej na którą mnóstwo mieszkańców korzystających z tej ulicy skracając sobie drogę do miasta. Bardzo serdecznie dziękuję za to że Nasza "Kochana" Rada Miasta odrzuciła przebudowę, kosztem innych ulic jak Nad Łyną, Chopina itd.... Walczyliśmy o to aby w końcu ona powstała przez kilka lat. Jednak nasi kochani radni na których głosowaliśmy wszyscy wypieki się na nas. W związku z tym proponuje w kolejnych wyborach im za to bardzo serdecznie podziękować!!!! Życzę radnym połamania kończyn na Jeziornej. P.S. Remontując ulice, PCK, parking za ośrodkiem zdrowia a teraz ul. Piłsudskiego pogłębiliście tylko agonie tego odcinka ulicy. A teraz nie potraficie za to wziąć odpowiedzialności? Skandal!!!!!!!!! Chyba pora zacząć antykampanie państwa radnych... Jak to po złości kosztem mieszkańców srają na postulaty mieszkańców!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. Masakra #2405566 | 88.220.*.* 28 gru 2017 18:30

   Prawoskret miałby być na Starym cmentarzu?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pio #2405538 | 81.15.*.* 28 gru 2017 17:43

   sorki - prawoskręt

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. pio #2405537 | 81.15.*.* 28 gru 2017 17:42

   A można było tylko dorobić pas na lewoskręt budując "wspaniałe" rondo na "działki" Ktoś za projekt i za jego zaopiniowanie pieniążki dostał już. Teraz zarobi drugi raz! o samo ze skrzyżowaniem przy "kinie" Po co cały pas na Poniatowskiego, a do miasta i Kętrzyn tylko odrobinka. Kto robił te pomiary ile pojazdów jedzie??

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages