Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Bartoszyce. Jeździmy nie patrząc na znaki lub celowo łamiąc przepisy

2017-12-27 12:19:56 (ost. akt: 2017-12-27 12:38:13)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Policja przypomina, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa i dziękuje naszemu czytelnikowi za zwrócenie uwagi n miejsca w których łamane są przepisy ruchu drogowego. Sami też to sprawdziliśmy. Spostrzeżenie czytelnika potwierdziły się.

Zobacz także: Czytelnik: Droga bartoszycka policjo drogowa, gdzie jesteś? Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu. Nikt Was w mieście nie widzi, nikt się przepisów łamać nie wstydzi. Może chociaż Wy się zawstydzicie i zaczniecie kierowców upominać i karać, apeluje nasz...
Po publikacji listu czytelnika na temat łamania przepisów ruchyu drogowego otrzymaliśmy list z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Oto on:

Nawiązując do artykułu dotyczącego łamania przepisów ruchu drogowego na kilku bartoszyckich skrzyżowaniach, umieszczonego na stronie internetowej www.bartoszyce.wm.pl 24.12.2017 r. o godz. 8:22, dziękujemy za informacje w nim zawarte. Z pewnością pozwolą one na skierowanie naszych patroli w miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

Zachęcamy czytelnika, który dostarczył informacje redakcji do kontaktu z Komendą Powiatową Policji w Bartoszycach. Doceniamy jego zaangażowanie, ponieważ zebranie takiej ilości informacji pochłonęło na pewno wiele czasu.

Zachęcamy również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępnej na stronie internetowej każdej jednostki Policji. Pozwala ona na oznaczanie kilkudziesięciu rodzajów zagrożeń, również dotyczących nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego, w dowolnym miejscu na terenie całego kraju.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dziękujemy za pomoc w działaniach na rzecz przestrzegania przepisów prawa na ulicach Bartoszyc.

mł.asp. Łukasz Grabczak
KPP Bartoszyce

Dziś postanowiliśmy sami sprawdzić doniesienia naszego czytelnika. Efekty udokumentowaliśmy zdjęciami. Obserwowaliśmy jedynie dwa miejsca. Na skrzyżowaniu ulic Jagiellończyka i Wybrzeża notorycznie łamany jest nakaz jazdy w prawo.

W ciągu 20 minut obserwacji udokumentowaliśmy dziewięć przykładów albo skręcania w lewo w ulicę Wybrzeża, albo jazdy prosto w kierunku uli. Grota Roweckiego.

Oto galerie zdjęć.


Przez około 10 minut obserwowaliśmy też skrzyżowanie ulic Bema, Bohaterów Warszawy i Paderewskiego. W tym czasie na niedozwolony manewr zawracania w tym miejscu zdecydowała się jedna kierująca.


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (40) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kargul #2405960 | 77.111.*.* 29 gru 2017 11:25

  Co za debil postawił ten znak nakaz jazdy w prawo (krzyżówka Jagiellończyka - Wybrzeża)? Po co? Żeby było gorzej i trudniej?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #2405883 | 5.172.*.* 29 gru 2017 09:39

  Bartoszyczanie nie uzywają kierunkowskazów na rondach!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. drodzy rowerzyści #2405790 | 83.9.*.* 29 gru 2017 03:51

   Przejście dla pieszych jak sama nazwa wskazuje służy dla pieszych, zwracam się więc do rowerzystów aby jak mówią przepisy przeprowadzali swoje jednoślady o przejściu, a nie zapierdzielali przed maską, wyjeżdżając z zaskoczenia, mając następnie pretensje do zaskoczonych kierowców.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Janusz Lipiński #2405709 | 88.156.*.* 28 gru 2017 21:59

   Taki jest właśnie efekt waszego artykułu. Dostali okrzan od szefa i za byle co dają mandaty aby tylko statystyki się zgadzały bo przecież koniec roku. Nie widzą tych naprawdę łamiących przepisy tj. jeżdżących pod prąd, parkujących byle gdzie, wymuszających pierwszeństwo. Byle tylko dać komuś mandat.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Janusz Lipiński #2405693 | 88.156.*.* 28 gru 2017 21:37

    A mi dali dzisiaj mandat 100 zł i 2 punkty karne za jazdę bez pasów. Nie interesuje ich to o czym tu pisaliście tylko statystyki aby dać komuś mandat. Przez parę lat jeździłem bez żadnych punktów karnych nie licząc 1 za 20 km ponad normę z fotoradaru na lynostradzie od straży miejskiej a oni za pasy dają mi 2. Nadmienię że dzięki temu że nie zapinam pasów w mieście żyję. Nie widzą prawdziwych wykroczeń tylko czepiają się do byle czego aby tylko statystyki się zgadzały. Taka jest nasza Bartoszycka policja.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

    Pokaż wszystkie komentarze (40)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages