Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Powraca konkurs wiedzy o sporcie. Do marca czas na przygotowania

2017-12-14 09:53:07 (ost. akt: 2017-12-14 10:15:02)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Po trzyletniej przerwie powraca w Bartoszycach konkurs wiedzy o sporcie. BOSiR zaplanował jego organizację na marzec przyszłego roku, jest więc jeszcze trochę czasu na przygotowanie się.

Będzie to trzecia edycja konkursu. Pierwszą, w 2013 roku, wygrał Artur Kupis, rok później najlepszy okazał się Krzysztof Kwieciński. Zarówno wtedy, jak i teraz finały odbywały się w programie na żywo w Telewizji Kablowej Bart-Sat.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz open. Pierwsza z nich eliminacje do finału będzie miała 1 marca 2018 r. w auli SP nr 1 w Bartoszycach (g. 15.45).

Tego samego dnia i w tym samym miejscu odbędą się także eliminacje kategorii open. One rozpoczną się o g. 17.

Finał konkursu zaplanowano na 18 kwietnia 2018 r. (g. 18). Odbędzie się on w formie programu na żywo w TVK Bart-Sat. Zakwalifikują się do niego cztery osoby, które w eliminacjach uzyskają największą liczbę punktów.

Pytania w konkursie będą z zakresu: letnich i zimowych igrzysk olimpijskich, najważniejszych wydarzeń, wyników i osiągnięć na imprezach rangi mistrzostw świata, Europy oraz Polski, sylwetek znanych sportowców, historii sportu w Bartoszycach oraz przepisów sportowych.

Z regulaminu
Eliminacje
Szkoły podstawowe

Zadania będą składały się z 70 pytań w formie testu (przy każdym pytaniu będą 3 odpowiedzi, w tym jedna prawidłowa). Czas na rozwiązanie 60 minut. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 pkt. Przy równej liczbie punktów decyduje stopień trudności prawidłowych odpowiedzi w pytaniach od 61 do 70.

Najlepsza piątka zostanie nagrodzona podczas finałów kat. open 18.04.2018 ok. g. 19 w TV Bart–Sat.

Open
Zadania będą składały się ze 100 pytań w formie testu (przy każdym pytaniu będą 3 odpowiedzi, w tym jedna prawidłowa). Czas na rozwiązanie 60 minut.

O wejściu do finału (4 osoby) decyduje suma punktów uzyskanych przez uczestnika w eliminacjach. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 pkt. Przy równej liczbie punktów decyduje stopień trudności prawidłowych odpowiedzi w pytaniach od 91 do 100.

Finał open
Każdy z uczestników będzie na przemian odpowiadał na 5 wybranych pytań przygotowanych przez organizatora. Osoba, która osiągnie największą liczbę punktów, zdobędzie 1. miejsce (pozostałe miejsca wg kolejności zdobytych punktów). Za każde rozwiązane pytanie osoba otrzyma 1 punkt.

W przypadku remisu przewiduje się dogrywkę — po jednym pytaniu. Osoba, która udzieli błędnej odpowiedzi (przy poprawnej drugiej/trzeciej osoby), zajmuje niższą lokatę.

Nagrody
Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom pamiątkowy. Najlepsi w kategorii szkół podstawowych dostaną statuetki oraz nagrody rzeczowe. W kategorii open przewiduje się statuetki oraz bony o wartości 500 zł, 400 zł, 300 zł i 200 zł.

Puchar otrzyma również szkoła, która wystawi w konkursie największą liczbę uczestników (dotyczy szkół podstawowych w kat. I, jak i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w open). Puchar będzie wręczony na ręce dyrektora szkoły podczas finału 18 kwietnia w TV Bart–Sat.

Zgłoszenia
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie formularza (dostępny na stronie www.bosir.pl) i dostarczenie go do 16 lutego 2018 r. do g. 15 do biura Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji lub przesłanie pocztą elektroniczną na adres: slawomir.kirkuc@bartoszyce.pl.

kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages