Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Nakłaniali bezdomnych, by schronili się w noclegowni

2017-12-12 14:35:19 (ost. akt: 2017-12-12 14:39:06)

Autor zdjęcia: Policja

Dzielnicowy, strażnik miejski i pracownik pomocy społecznej informowali bezdomnych, że zamiast spać w zimnej wiacie, czy na klatce schodowej, mogą przyjść do Domu Noclegowego.

We wtorek 12 grudnia rozpoczął się w Bartoszycach cykl spotkań z bezdomnymi. Policjant dzielnicowy, strażnik miejski i pracownik pomocy społecznej rozmawiali z nimi, zachęcając do zamieszkania w Domu Noclegowym.

Spotkani dziś trzej mężczyźni powiedzieli, że wiedzą o takiej możliwość, ale "jest jedno — trzeba być trzeźwym". Niestety, większość bezdomnych z Bartoszyc wybiera alkohol zamiast ciepłego posiłku i łóżka w noclegowni. Mężczyzn informowano, że jeżeli nie chcą przyjść do noclegowni na noc, mogą tam przyjść, aby się umyć i przebrać w czyste ubrania.

Policjanci, strażnicy miejscy i pracownicy pomocy społecznej będą cyklicznie informować bezdomnych o możliwości skorzystania z pomocy. W razie spadku temperatury częstotliwość tych spotkań będzie większa. Wszystko po to, aby osoby potrzebujące pomocy wiedziały, że są instytucje, gotowe im pomóc, jeśli tylko sami będą tego chcieli.

Inicjatorami akcji są Komendant Staży Miejskiej w Bartoszycach, Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bartoszycach.

Marta Kabelis
KPP Bartoszyce


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Do roboty #2396555 | 31.0.*.* 12 gru 2017 18:58

    To ludzie ,,na własne życzenie,,.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages