Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Honorowy obywatel Bartoszyc przyjechał z kolejnymi darami

2017-12-11 12:43:10 (ost. akt: 2017-12-11 13:03:12)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Do Bartoszyc trafiły kolejne dary przywiezione przez członków Lions Club w niemieckim Glueckstadt. Za ich zebranie "odpowiedzialny" jest Helmut Breuer — od 2013 r. Honorowy Obywatel Miasta Bartoszyce.

Tym razem do Bartoszyc trafiło kilkadziesiąt paczek świątecznych. Przygotowały je rodziny zrzeszone w Lions Club w niemieckim Glueckstadt. W paczkach znajdują się artykuły chemiczne, środki pielęgnacyjne, zabawki, słodycze.

Ich dystrybucją zajmie się Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Mniejszości Niemieckiej w Bartoszycach. Dary trafią do okolicznych rodzin, pojadą również do Kętrzyna.

— Paczki są przygotowane w taki sposób, żeby każdy w rodzinie, która je otrzyma, znalazł coś dla siebie — powiedział Helmut Breuer z Lions Club, który za swoją działalność na rzecz Bartoszyc został uhonorowany tytułemhonorowego obywatela tego miasta.

Fot. Grzegorz Kwakszys
Dary z Niemiec trafiają do Bartoszyc kilka razy w roku. W okresie przedświątecznym są to mniejsze paczki, natomiast wiosną przyjeżdża do miasta tir, wyładowany farbami, odzieżą, środkami opatrunkowymi, czy sprzętem dla szpitala oraz chorych osób. Kolejny duży transport zaplanowany jest na kwiecień przyszłego roku.

— Część darów, które wówczas przywieziemy, jest już zebrana — zaznacza Helmut Breuer.

Pomoc ma czasem wymiar także finansowy.
— Czasem zgłaszamy naszym niemieckim przyjaciołom potrzebę wsparcia chorego dziecka. Dofinansowują wówczas jego leczenie, rehabilitację, zakup leków — mówi Jadwiga Piluk z Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej w Bartoszycach.

kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages