Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Krawczyki. Uczniowie spotkali się z górnikiem

2017-12-06 13:00:00 (ost. akt: 2017-12-06 11:44:42)

Autor zdjęcia: Ewa Emilianów

4 grudnia przypada Barbórka, czyli Dzień Górnika. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Krawczykach gościli górnika, pana Zbigniewa Brygoła wraz małżonką. Inicjatorem była klasa III, która na lekcjach zapoznała się z tematem pracy górnika i była zainteresowana bezpośrednim spotkaniem.

Po oficjalnym powitaniu uczniowie złożyli serdeczne życzenia i podziękowali za możliwość spotkania. Uczniowie cieszyli się, że mogą dziś być razem, poznać bliżej pracę i życie zawodowe, osobiste górników. Zobaczyć na własne oczy strój, mundur, czapkę. Posłuchać relacji, opowieści bezpośrednio z ust górnika i jego żony.

Najpierw uczniowie zaprezentowali się przed gośćmi. Były piosenki i wiersze dotyczące pracy górnika. Potem wszyscy z otwartymi szeroko buźkami wysłuchali opowieści pana Zbigniewa Brygoła i jego żony.

Maluchy z klasy „0” miały iskry w oczach, gdy ujrzały strój gościa. Marzyły, by przymierzyć strojną w pióra czapkę i miały taką możliwość.

Były zdjęcia, przymiarki i osobista wymiana zdań. Były też pytania zadawane przez uczniów klas II i III. Dotyczyły one narzędzi pracy dziś i dawniej, niebezpieczeństw czyhających pod ziemią, sytuacji i zachowań zapewniających maksymalne bezpieczeństwo pracy i życia.

Pani Brygoła mówiła o roli żony i matki w rodzinie, o zwyczajach i tradycjach górniczych.

Całość zakończyły Dominika Kupis i Patrycja Adamowicz, uczennice klasy III, wręczając miły upominek i podziękowanie za bardzo pouczające spotkanie.

Było to bardzo ciekawe i interesujące przeżycie. Uczniowie i nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem słów jakie usłyszeli i przeżyli.
Ewa EmilianówCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages