Poniedziałek, 12 listopada 2018. Imieniny Konrada, Renaty, Witolda

Wojciechy. Warsztaty profilaktyczne

2017-12-05 10:00:00 (ost. akt: 2017-12-05 08:23:17)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach poznawali "Receptę na szczęście" w ramach warsztatów profilaktycznych. Mówili o wartościach i swoich oczekiwaniach.

25 października naszą szkołę odwiedziła pani Elżbieta Górecka z Ośrodka Profilaktyki i Edukacji „Lider” w Morągu, która przeprowadziła warsztaty profilaktyczne.

Uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w warsztatach „Recepta na szczęście”, gdzie poznali pułapki chemiczne, które niszczą ludziom szansę na szczęśliwe życie.

Młodzi uczestnicy poznali również swoje mocne i słabe strony z podkreśleniem zalet. Opracowali receptę na szczęście w postaci najważniejszych dla nich wartości: rodzina, miłość, wykształcenie, przyjaźń i radość.

Natomiast uczniowie klasy VII uczestniczyli w programie „Debata”, którego celem była zmiana pozytywnych oczekiwań młodzieży związanych z piciem alkoholu i zażywaniem narkotyków oraz obalenie mitów na temat odurzania się.

Warsztaty miały formę intensywnej, kierowanej dyskusji, w trakcie której prowadzono bilans korzyści i strat związanych z używaniem alkoholu i narkotyków. Wstępem do właściwej debaty była krótka ankieta, której wyniki zostały wykorzystane w czasie zajęć.

Młodzież poznała również problem wpływu mediów i reklamy na decyzje. Warsztaty odbyły się w ramach programu edukacyjno- profilaktycznego „Idziemy w przyszłość bez nałogów” dzięki środkom Gminy Bartoszyce.

Autorka i koordynatorka programu:
Jolanta Wójcik
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages