Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Bezledy. Bądźmy widoczni, bądźmy bezpieczni. Uczniowie otrzymali odblaski

2017-12-02 06:14:50 (ost. akt: 2017-12-02 06:22:11)

Autor zdjęcia: Maria Borkowska

O bezpieczeństwie na drogach i chodnikach, o noszeniu elementów odblaskowych oraz o przemocy mówił uczniom z Bezled dzielnicowy Łukasz Grabczak.

W szkole podstawowej w Bezledach duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku, 27 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym mł. asp. Łukaszem Grabczakiem.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy i chodniku. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Przestrzegał dzieci przed zabawami w pobliżu jezdni.

Spotkanie dotyczyło również praw dziecka, form przemocy stosowanej wobec dziecka, a także konsekwencji używania przemocy wobec innych osób.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali odblaski. Mamy nadzieję, że już zawsze uczniowie będą pamiętali o noszeniu odblasków, a co za tym idzie będą bezpieczniejsi.

Maria Borkowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages