Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Będzie hala sportowa w Bartoszycach. Radni dali brakujące 3 mln zł. Podczas sesji rozmawiano także m.in. o rewitalizacji i drugim moście

2017-11-30 14:15:24 (ost. akt: 2017-11-30 14:37:27)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

To już pewne: hala sportowa w Bartoszycach powstanie. Podczas sesji 30 listopada radni dołożyli brakujące 3 mln zł.

Wykonanie hali zawisło na włosku, kiedy po otwarciu ofert w przetargu na jej budowę okazało się, że najniższa oferta przekracza o 3 mln zł założony na ten cel budżet. Trzeba wiec było znaleźć dodatkowe pieniądze.

Stąd zwołana na wniosek burmistrza Piotra Petrykowskiego nadzwyczajna sesja Rady Miasta, która odbyła się 22 listopada. Obrady były bardzo burzliwe. Radni, większością głosów, nie zdecydowali się wówczas na wyłożenie z budżetu brakującej kwoty.

Sprawa finansowania hali stanęła znowu podczas sesji 30 listopada. Tym razem nie było gorącej dyskusji nad tym punktem, słownych przepychanek i nerwów. Radni szybciutko, większością głosów, zdecydowali o przeznaczeniu brakujących 3 mln zł na budowę hali.

Podczas sesji poruszano również m.in. sprawy trwającej rewitalizacji. Kierownik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miasta przedstawił harmonogram prac na placu Konstytucji 3 Maja oraz przylegających do niego ulicach. Z jego informacji wynikało, iż harmonogram jest jak na razie dotrzymywany.

Radni chcieli się dowiedzieć, dlaczego tak szybko rozkopano teren placu Konstytucji 3 Maja z fontanną, skoro niewiele, a wręcz nic się na nim obecnie ne dzieje. W odpowiedzi usłyszeli, iż miasto zdawało sobie sprawę, że na tym terenie konserwator zabytków zleci przeprowadzenie prac archeologicznych (które właśnie trwają), dlatego rozkopy wykonano tak szybko.

Ich kolejnym powodem było też to, że na tym fragmencie placu wykonawca może składować duże materiały potrzebne do prac. Większość gruntów w okolicy rewitalizowanej części miasta należy bowiem do prywatnych właścicieli.

Podczas sesji pojawił się także temat budowy w Bartoszycach drugiego mostu. Przewodniczący rady Leonard Boiwko przeczytał odpowiedź z Ministerstwa Rozwoju na swoje pismo w sprawie uruchomienia Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. To z niego mają pochodzić pieniądze na budowę mostu.

W odpowiedzi można przeczytać m.in., że ministerstwo "przeprowadziło działania przygotowawcze do jego (programu — red.) uruchomienia". Jednakże ogłoszenie naboru oraz wybór projektów będzie możliwy dopiero "po zatwierdzeniu Programu przez Radę Ministrów i po uzyskaniu jej zgody na podpisanie pomiędzy Rzeczpospolitą Polską, Komisją Europejską i Federacją Rosyjską umowy finansowej".

Dodano jeszcze, że prace Rady Ministrów są "w toku", a i prace po stronie rosyjskiej "również nie zostały dotychczas zakończone". Jak wynika z pisma z Ministerstwa Rozwoju, umowa finansowa musi zostać zawarta do końca tego roku.

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maciej #2393171 | 88.220.*.* 8 gru 2017 07:45

  A po co drugi most? Wybudujmy kolejną halę sportową, rozwalmy całe miasto. Tak to przy placu konstytucji teraz jest rozkopane kilka miejsc i od ponad miesiąca nic tam się nie dzieje. Ostatnio rozkopali kolejny zakręt przy fotografie i też zostawili

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zeno #2388622 | 88.220.*.* 2 gru 2017 07:54

  Ten most jest bardzo,bardzo Bartoszycom potrzebny!!! Najbardziej widać to jest teraz , w trakcie remontu ulic. Boję się, że z Rosją może nie dojść do współpracy i rząd będzie na Rosjan zwalać winę. W takim przypadku powinien istnieć plan ,,B,, aby znaleźć środki na budowę tego mostu!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Johan #2388266 | 94.254.*.* 1 gru 2017 18:49

  Drugi most barany a nie hale !!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. 24h #2387573 | 91.196.*.* 1 gru 2017 07:54

   Takie bajki tylko puszczac dla dzieci i to nie wiem czy by to przyjely

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mieszkaniec #2387349 | 176.97.*.* 30 lis 2017 21:34

   tzn ,ze ja jak sie teraz buduje to tez bede mogl skladowac swoje materialy budowlane na Placu Konstytucji ???no lepszej wymowki juz nie mozna znalezc ????a czy ta pseudo droga z plyt w strone Placu wyonawca jechal swoim Porsche .????moze niech sie klka razy przejedzie oczywiscie w jedna strone :) ciekawe jak szybko bedzie zmienial zawieszenie -dramat

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages