Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Sukcesy wokalistów MDK. Szymona nagradzał założyciel Budki Suflera

2017-11-28 13:47:37 (ost. akt: 2017-11-28 14:01:10)

W dwóch konkursach wokalnych wzięli udział w ostatnim czasie uczestnicy zajęć z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach. Z dobrej strony pokazali się w Kętrzynie i Sopocie.

W kinie Gwiazda odbył się XIII Festiwal Młodych Wykonawców Piosenki Kętrzyn 2017, którego organizatorem było Kętrzyńskie Centrum Kultury. W konkursie udział wzięło 64 solistów, a wśród nich spora grupka z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach. Umiejętności muzyczne i artystyczne komisja oceniała w pięciu kategoriach wiekowych.

Młodzi wokaliści z MDK zostali bardzo wysoko ocenieni przez komisję konkursową, bowiem w każdej kategorii mieli na podium swojego reprezentanta.

W grupie wiekowej 7-9 lat) pierwsze miejsce zajęły ex aequo Kornelia Krywko i Wiktoria Kuźmowicz. W kategorii 10-12 lat trzecie miejsce zajęła Aleksandra Gryczko. Natomiast w grupie 13-15 lat zwyciężyła Karolina Klimczak. Do konkursu młode wokalistki przygotowywała Elena Witkowska.


Z kolei na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Piosenki Romualda Lipko", gdzie honorowym gościem był Romuald Lipko — polski kompozytor, multiinstrumentalista (instrumenty klawiszowe, trąbka, gitara basowa). Założyciel Budki Suflera wysłuchał młodych wokalistów, porozmawiał z dziećmi i młodzieżą oraz wręczył nagrody.

W konkursie udział wzięło 53 uczestników z całej Polski. Nie zabrakło także reprezentanta Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach Szymona Sobczaka, który piosenką „Jest taki samotny dom” wyśpiewał pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Szymon jest uczestnikiem koła wokalnego przy MDK w Bartoszycach, którego opiekunem jest Miron Maciopa.

DZ

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages