Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Bezledy. Dzień Królowania Dzieci

2017-11-25 07:37:35 (ost. akt: 2017-11-25 07:41:53)

Autor zdjęcia: Maria Borkowska

20 listopada, już po raz czwarty, obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Obchody tego dnia to wspaniała okazja, aby każdy dorosły zwrócił uwagę na to, że wszystkie Dzieci mają prawo do tego, aby być otoczonym miłością, aby być wychowywanym w poczuciu bezpieczeństwa.

W tym roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach również obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji zorganizowano Dzień Królowania Dzieci.

Uczniowie klas I- III wzięli udział w specjalnych zajęciach pt: "Znam Moje Prawa”. Rozpoczęliśmy je od odśpiewania hymnu "Dziecka prawa- to ważna sprawa”.

Dzieci z wielkim skupieniem i zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną z serii Filmotek- lekcje z Januszem Korczakiem o przysługujących im prawach. Wykonały prace plastyczne, z których powstały piękne albumy na temat: "Mam prawo do…”

Wszyscy uczniowie poznali i utrwalili wiadomości o swoich prawach, o nazwach i numerach instytucji, do których mogą zwracać się o pomoc. Uczniowie w grupach rozwiązywali quiz na temat praw dzieci.

Na zakończenie obejrzeliśmy Bajkę o prawach dziecka. To pouczające spotkanie uświadomiło wszystkim dzieciom, że mogą żyć, wypoczywać, bawić się, pytać i wypowiadać na różne tematy…

Mamy nadzieję, że Dzień Królowania wejdzie do tradycji naszej szkoły.

Maria Borkowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages