Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Bartoszyce. Nie daj się oszukać! Policjantka i bankowiec ostrzegali przed oszustami

2017-11-24 07:46:22 (ost. akt: 2017-11-24 07:55:32)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Świadomość metod i znajomość sposobu działania oszusta jest podstawą, aby nie zostać jego ofiarą. Kluczowe może okazać się również wyczulenie bankowców na seniorów, którzy nagle i w pośpiechu wypłacają całe oszczędności. To już trzeci raz kiedy policjantka, wspólnie z pracownicą banku opowiedziały o metodach oszust na „wnuczka i policjanta”.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Bartoszycach, 22 listopada policjantka wspólnie z przedstawicielką jednego z banków przedstawiły najczęstsze metody i techniki jakie stosują oszuści.

Pomimo tego, że świadomość społeczeństwa o tym procederze stopniowo rośnie, nadal są osoby, które ulegają emocjom, czy presji wywieranej przez przestępcę i dając się oszukać, tracą oszczędności życia.

Policjantka przypominała, że policjanci NIGDY nie proszą o pieniądze i nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Najprościej ustrzec się przed tego typu oszustem kończąc rozmowę w momencie, gdy rozmówca powie, że jest policjantem, czy innym funkcjonariuszem i poprosi o pieniądze.

Kolejna część spotkania, poświęcona była Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i Aplikacji Moja Komenda.

Policjantka przedstawiała jak za pośrednictwem KMZB w łatwy sposób można zadbać o bezpieczeństwo w swojej okolicy. Aplikacja wzbudziła duże zainteresowanie wśród słuchaczy, nie brakowało pytań o szczegóły funkcjonowania tego narzędzia i zasady korzystania z aplikacji.

Kolejna innowacja wykorzystywana przez policjantów, tj. aplikacja Moja Komenda, również zainteresowała uczestników spotkania. Jedna z pań, będących na spotkaniu za pośrednictwem aplikacji dowiedziała się, kto jest jej dzielnicowym, bo akurat szukała do niego kontaktu.

MK/TM, KWP Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages