MDK od zwycięstwa rozpoczął nowy sezon w lidze wojewódzkiej piłki ręcznej młodzików

2017-11-21 09:00:52(ost. akt: 2017-11-21 09:23:54)
Rozkręca się sezon piłki ręcznej w kategoriach dziecięcych. Zawodnicy MDK Bartoszyce rozegrali pierwszy mecz w lidze wojewódzkiej młodzików oraz wzięli udział w kolejnym turnieju Warmińsko-Mazurskiej Pozytywnej Ligi.
Pierwszym rywalem bartoszyckiej drużyny w lidze wojewódzkiej młodzików była Omega Mrągowo. Drużyna ta dwa lata temu została wicemistrzem województwa w kategorii dzieci. MDK z kolei w tym sezonie broni tytułu najlepszej drużyny na Warmii i Mazurach.

Mecz nie zaczął się dla nas dobrze. Pierwszą bramkę bartoszyczanie zdobyli dopiero w 11. minucie meczu (na 1:3).

— Dopiero od tego momentu nasza gra się nieco poprawiła, co pozwoliło na zakończenie pierwszej połowy jednobramkowym prowadzeniem. Po mocnej rozmowie w przerwie, na drugą połowę wyszedł już jakby inny zespół — powiedział Andrzej Cichocki, trener MDK.

Zespół z Bartoszyc drugą połowę wygrał już 15:4, a cały mecz różnicą 12 bramek.

**********

Drugi zespół MDK Bartoszyce zagrał w Morągu w 2. turnieju Warmińsko-Mazurskiej Pozytywnej Ligi. Przypomnijmy, że są to rozgrywki organizowane przez same kluby dla klas V (rocznik 2006).

— Nasi zawodnicy z drugiej drużyny są o rok oraz dwa lata młodsi od rywali. Każda rywalizacja ze starszymi ma przynieść efekty w przyszłości — zaznacza Andrzej Cichocki.

W Morągu jego podopieczni rozegrali trzy mecze: z MOSiR-em Kętrzyn (5:23), miejscową Jedynką (6:10) oraz Szczypiorniakiem Olsztyn (6:19).

Pauzę miał tym razem pierwszy zespół MDK, który na początku listopada wygrał turniej w Bartoszycach. On swoje kolejne zawody rozegra w grudniu w Gołdapi.