Karatecy walczyli w Bartoszycach w młodzieżowym turnieju. Drużynowo zwyciężyło Szczytno

2017-11-18 18:24:27(ost. akt: 2017-11-18 18:50:29)

Blisko 170 zawodników z 10 klubów wzięło udział w tegorocznym Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Karate Shinkyokushin Bartoszyce Cup 2017. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się karatecy ze Szczytna.
Obchodzący niedawno jubileusz 25-lecia istnienia Szczycieński Klub Kyokushin Karate przywiózł do Bartoszyc najliczniejszą ekipę. W punktacji drużynowej po piętach deptali mu jednak gospodarze. Ostatecznie goście wygrali klasyfikację klubową dziewięcioma punktami przewagi.

Karatecy ze Szczytna wystąpili w finałach 13 kategorii, z których wygrali osiem. Z kolei reprezentanci bartoszyckiego klubu 11-krotnie dotarli do decydujących pojedynków. Sześć z nich zakończyło się powodzeniem zawodników BKKK.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Patrycja Włodarczyk - najlepsza w walkach light contact młodziczek (waga średnia), najlepszym zawodnikiem uznano Dawida Pażusia - zwycięzcę walk w najcięższej tego dnia kategorii juniorów +75 kg semi contact. Oboje są reprezentantami klubu z Bartoszyc.