Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Uczniowie z Żydowa odwiedzili pensjonariuszy DPS w Szczurkowie

2017-11-18 13:00:12 (ost. akt: 2017-11-19 08:31:53)

Autor zdjęcia: Joanna Siwińska

Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Żydowa wystąpiły w Domu Opieki w Szczurkowie z programem artystycznym z okazji Święta Niepodległości.

"Naród nie jest na dziś, ani na jutro. Naród jest aby był" – ta myśl kard. Stefana Wyszyńskiego przyświecała tegorocznym obchodom Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie.

Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości  uczniowie klas III-VII przygotowali pod kierunkiem A. Jodko, E. Hadała, E. Kubiszewskiej oraz. J. Siwińskiej montaż słowno-muzyczny, który został zaprezentowany 16 listopada 2017 roku w Domu Opieki Społecznej w Szczurkowie.

Podczas programu artystycznego dzieci przedstawiły losy Polski, przybliżyły okoliczności utraty niepodległości oraz wydarzenia z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.

Uczniowie pensjonariuszom zaprezentowali piękne wiersze, taniec z flagą oraz pieśni patriotyczne, które zachęciły do wspólnego śpiewania. Występ dzieci wprowadził mieszkańców w stan zadumy i refleksji, dla wielu będąc powodem do wzruszeń. Podziękowaniom i oklaskom nie było końca.

Joanna Siwińska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages