Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Bezledy. 11 listopada – pamiętać wypada

2017-11-17 06:40:45 (ost. akt: 2017-11-17 06:48:22)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

Zbliża się 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji obchodów Roku dla Niepodległej w przedszkolu w Bezledach realizujemy różnorodne działania w celu kształtowania postaw patriotycznych wśród małych Polek i Polaków.

Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy poprzez zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci z poszczególnych grup nauczyły się wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej i historycznej, poznały symbole narodowe tj.: Godło, Flaga, Hymn państwowy, wykonały kotyliony, słuchały baśni i legend nawiązujących do historii naszego kraju.

W punkcie przedszkolnym rodzice zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich oraz obejrzenia występu pt. „ Jedenasty listopada – pamiętać wypada”.

W oddziale przedszkolnym odbyła się uroczysta akademia pt. „11 listopada w pamięci przedszkolaków” poświęcona wydarzeniom z tamtego okresu. Montaż słowno – muzyczny na tle gazetki i przedstawionych na tablicy multimedialnej scen historycznych przybliżył dzieciom losy naszego kraju oraz trudnej drogi Polski do odzyskania wolności.

Na zakończenie uroczystości cała społeczność przedszkola wzorowo zaśpiewała cztery zwrotki „ Mazurka Dąbrowskiego”. To była prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu.

Bożena Kiszło


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages