środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Mali patrioci z przedszkola integracyjnego

2017-11-15 06:19:45 (ost. akt: 2017-11-15 06:28:31)

Autor zdjęcia: Monika Pijewska

Dzieci z przedszkola integracyjnego w Bartoszycach przedstawiły historię Polski od zaborów do odzyskania niepodległości. W placówce uroczyście obchodzono Święto Niepodległości.

Za nami obchody związane ze świętem narodowym – 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z Integracyjnego Przedszkola Publicznego do tego święta przygotowały się znakomicie. We wszystkich grupach wiekowych realizowane były treści związane z patriotyzmem, przedszkole zdobiły wykonane przez dzieci prace w barwach narodowych: kotyliony, flagi, orły.

Uwieńczeniem tych dni był uroczysty apel przygotowany przez dzieci sześcioletnie z grupy Krasnale pod kierunkiem Moniki Pijewskiej.

Obchody uroczystości rozpoczęte zostały wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego a scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował przedstawienie historii państwa polskiego od czasów zaborów do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Cały występ z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu obejrzały i wysłuchały dzieci, personel przedszkola zaproszeni goście – burmistrz Miasta Bartoszyce pan Piotr Petrykowski, członkowie stowarzyszenia „Patria”, przedstawiciel Wojska Polskiego - starszy chorąży Mikołaj Błogosławski, wychowawcy i uczestnicy Stowarzyszenia Integracji Osób Niepełnosprawnych oraz rodzice małych aktorów.

Kształtowanie postaw patriotycznych w wieku przedszkolnym jest rzeczą bardzo ważną, a zadaniem przedszkola jest wzmacnianie u dzieci takich postaw, które z czasem przerodzą się w świadomość społeczną a wraz z nią z poczuciem przynależności narodowej.

„Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym co walczyli o naszą wolność, oraz wszystkim tym który dbają o niepodległy kraj”

Monika PijewskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages