Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Kinkajmy. Uczniowie spotkali się z poetą Tomaszem Matuszewskim

2017-11-13 15:55:42 (ost. akt: 2017-11-15 05:02:41)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

Tomasz Matuszewski, poeta i muzyk w humorystyczny i zarazem edukacyjny sposób przedstawił swoją twórczość uczniom szkoły w Kinkacjmach. Spotkanie odbyło się 13 listopada, aby promować czytelnictwo wśród najmłodszych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy lubią wyzwania. W tym roku walczą o certyfikat Studium Prawa Europejskiego w konkursie „Zaczytana szkoła”.

Aby taki certyfikat uzyskać, szkoła musi wykonać szereg zadań, które wpisują się doskonale w jej pracę. Zadania mają na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez organizację konkursów czytelniczych, imprez środowiskowych szerzących ideę czytania, spotkań autorskich, szkoleń i wiele innych.

Mając na celu rozwój dzieci poprzez spotkania z kulturą i literaturą zorganizowano w szkole, 13 listopada br., spotkanie autorskie z pisarzem, muzykiem wywodzącym się z naszego lokalnego środowiska – panem Tomaszem Matuszewskim.

Poeta, swoim ciekawym występem udowodnił, że czytanie łączy pokolenia. W humorystyczny i zarazem edukacyjny sposób przedstawił swoją twórczość. Nie zabrakło również akcentu muzycznego w postaci wykonania autorskiej kołysanki, którą przetłumaczono na 8 języków.

Widać było zaciekawienie na twarzach uczestniczących w spotkaniu uczniów klas IV-VII.

Dla zainteresowanych poezją pan Tomasz zaproponował bliższe zapoznanie się z jego twórczością i zaprosił do posłuchania jego gry na organach w kościele w Galinach, gdzie obecnie pracuje.

Na koniec spotkania podziękowano i zaproszono gościa na kolejną wizytę, ale tym razem dla starszych – gimnazjalistów, bo pan Matuszewski słynie również z nieco poważniejszej, pikantnej twórczości dla „dorosłych”.

Joanna BorysCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages