środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Sukces uczniów "Odzieżówki" w Wojewódzkim Turnieju z okazji Święta Niepodległości

2017-11-11 17:12:02 (ost. akt: 2017-11-11 17:31:34)

Podczas XII Wojewódzkiego Turnieju Rekreacyjno-Sportowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie ZSP nr 2 w Bartoszycach zdobyli II i III miejsce w województwie. Turniej odbył się 10 listopada w Olsztynie.

Uczestniczyły w nim 3-osobowe mieszane drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych. Zawody składały się z 3 konkurencji: strzelania z broni pneumatycznej w postawie stojącej, testu wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej (lata 1915-1923) oraz wieloboju sprawnościowego (koperta, bieg 10x10, sztafeta zręcznościowa).

Drużyna reprezentująca ZSP nr 2 w Bartoszycach w składzie: Pamela Stańczyk, Jakub Kapanajko, Jakub Figat zdobyła: 3. miejsce w turnieju, 1. miejsce drużynowo w zawodach sportowych, 2. miejsce drużynowo w zawodach strzeleckich oraz 3. miejsce w teście wiedzy historycznej.

Jakub Kapanajko uzyskał puchar najlepszego zawodnika turnieju. Uzyskał najwyższą liczbę punktów ze wszystkich 3 konkurencji. Pamela Stańczyk indywidualnie uzyskała medal za 2. miejsce w zawodach sportowych.

Druga drużyna, reprezentująca Koło Strzeleckie LOK Olsztyn, w składzie: Weronika Stapel (ZSP nr 2 Bartoszyce), Kacper Subocz (ZSP nr 2 Bartoszyce) oraz Adam Siemanowski (V LO w Olsztynie) zdobyła 2. miejsce w turnieju.

W zawodach strzeleckich uczniowie zdobyli 1. miejsce drużynowo w województwie, a w zawodach sportowych 3. miejsce. Indywidualnie 1. miejsce w zawodach strzeleckich w grupie dziewcząt zdobyła Weronika Stapel, a w grupie chłopców 1. miejsce w zawodach strzeleckich zdobył Kacper Subocz.

Patronat honorowy nad turniejem objął wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, który rozpoczął turniej i ufundował puchary dla najlepszych zespołów. Organizatorem turnieju był Klub Garnizonowy w Olsztynie, przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Zarządem Wojewódzkim LOK.

Uczniowie ZSP nr 2 w Bartoszycach reprezentowali 2 zespoły: ZSP nr 2 Bartoszyce oraz Koło Strzeleckie LOK Olsztyn. Dziękujemy Adamowi Siemianowskiemu i jego nauczycielowi Krzysztofowi Rutkowskiemu z V LO w Olsztynie za współpracę.

Głównym celem turnieju było kształtowanie postaw patriotycznych oraz podnoszenie wiedzy historycznej, sprawności fizycznej i umiejętności obronnych.
Opiekunem zespołów był Jarosław Puszko.

JPCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages