Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Bezledy. Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

2017-11-05 11:48:11 (ost. akt: 2017-11-05 11:53:50)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Bezledach

W Bezledach, 26 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszych. Pierwszaki zostały też pasowane na pełnoprawnych uczniów. Wszystko odbyła się w miejscowym Domu Kultury.

Przygotowania do ślubowania trwały od początku roku szkolnego. Pierwszoklasiści uczyli się dzielnie tekstu, piosenek oraz gry aktorskiej. Kiedy nadszedł ten uroczysty dzień, dumnie stanęły na scenie w Domu Kultury.

W podniosłej atmosferze złożyły ślubowanie przed pocztem sztandarowym. Następnie zastępca wójta Bogusław Miluski przez symboliczne dotknięcie ołówkiem ramienia każdego dziecka, dokonał pasowania na ucznia. Życzył pierwszakom wielu sukcesów w nauce i uśmiechu na co dzień.

Uwieńczeniem aktu pasowania było wręczenie przez dyrektor szkoły Marzenę Wasyluk pamiątkowych dyplomów, a przez przewodniczącą Rady Rodziców Magdalenę Piecewicz pamiątkowych znaczków ucznia.

Miłą niespodziankę sprawili rodzice, którzy wręczyli każdemu dziecku duży ołówek. Pamiątkowe zdjęcie pierwszaków, rodziców i zaproszonych gości zakończyło część oficjalną.

W drugiej części programu dzieci przedstawiły montaż słowno – artystyczny. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, piękne zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej uroczystości w towarzystwie wzruszonych rodziców i zaproszonych gości, pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

Wioletta Kowalik


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages