Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Uczniowie "Mechaniaka" w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

2017-10-30 08:33:19 (ost. akt: 2017-10-30 08:35:09)

Autor zdjęcia: Danuta Maroska

Uczniowie "Mechaniaka" wzięli udział w żywej lekcji historii w Muzeum II Wojny Światowej. To kolejny punkt obowiązkowy do zwiedzania na mapie Gdańska, zwłaszcza dla młodych Polaków.

W piątek 27 października br. uczniowie klas II TPS, II TMT, III TPS, III TMT i II TI ZSP nr 1 w Bartoszycach wyruszyli wraz z opiekunami do stolicy Pomorza. Celem wycieczki było otwarte w tym roku Muzeum II Wojny Światowej.

Koncepcja architektoniczna muzeum to pochylony budynek, gdzie wystawy mieszczą się pod ziemią. Większość gmachu jest przeszklona, stąd można zobaczyć piękną panoramę Gdańska. Budynek mieści się w bliskim sąsiedztwie Poczty Polskiej, miejsca tak znaczącego wszystkim Polakom.

Każdy z nas otrzymał audioprzewodnik, żeby w skupieniu oglądać, słuchać, dotknąć prawdziwej historii. Kilkanaście sal ukazuje różne oblicza i czas trwania tych najokrutniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości. Muzeum poświęcone jest nie tylko Polsce, ale wszystkim krajom, które brały udział bezpośredni lub pośredni w wojnie.

Ukazano totalitaryzmy, żniwo głodu, jarzmo terroru, wolę walki w oporze, piętno obozów koncentracyjnych, mieszkanie gdańszczan w różnych momentach wojny, cierpienie Katynia i wiele innych. Miejsce to na pewno jest jednym z głównych punktów do zwiedzania w Trójmieście. Przestrzeń wyjątkowa, przejmująca, dająca możliwość doświadczenia niecodziennej i żywej lekcji historii - zostanie w naszych uczniach na długo.

Po przeżyciach kulturowych udaliśmy się do Ergo Areny na małą dawkę adrenaliny, gdzie chłopcy grali w laserowy paintball. W wojennych sceneriach, muzyce, półmroku mogli poczuć się jak żołnierze. Uczniowie wychodzili z uśmiechami na twarzach, bo to rzeczywiście niezwykle ekscytująca przygoda.

Danuta Maroska
Lilla Szewczyk
Sylwia Kapturska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages