Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Krawczyki. Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

2017-10-27 07:43:07 (ost. akt: 2017-10-27 07:49:51)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Krawczykach

Uczniowie klasy pierwszej szkoły w Krawczykach przygotowywali się do tej uroczystości od kilku tygodni. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 19 października zostali pełnoprawnymi uczniami.

19 października 2017 roku w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. O godzinie 11 pani dyrektor Małgorzata Chrapowicka przywitała zastępcę wójta gminy Bartoszyce Bogusława Miluskiego, księdza proboszcza Adama Stecia, rodziców, nauczycieli, oraz uczniów.

Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, wiedza na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz trudne pytania z wiedzy o naszej ojczyźnie pokazały, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania zastępca wójta dokonał symbolicznego pasowania na ucznia i wręczył każdemu dziecku słodki upominek.

Następnie ksiądz proboszcz poświęcił uczniowskie plecaki, podręczniki i przybory szkolne wręczając każdemu dziecku także słodki upominek.

Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie i tuby ze słodyczami, nie zabrakło też tortu z napisem „Pasowanie na ucznia”, natomiast wychowawczyni klasy I wręczyła swoim uczniom pamiątkowe dyplomy.

Zwieńczeniem tego dnia był wpis do kroniki klasowej pana wójta, księdza proboszcza, pani dyrektor, oraz rodziców. Ta uroczystość sprawiła, że pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Alicja AndrzejczykCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages