Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Stowarzyszenie Rubin podsumowało kolejny rok swojej działalności

2017-10-26 14:25:38 (ost. akt: 2017-10-26 14:35:15)
Spotkanie było okazją do podziękowania najaktywniejszym członkom stowarzyszenia Rubin

Spotkanie było okazją do podziękowania najaktywniejszym członkom stowarzyszenia Rubin

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyły się uroczystości z okazji Światowego Dnia Donacji i Transplantacji. Była to też okazja do podsumowania kolejnego roku działalności Stowarzyszenia na rzecz Honorowego Krwiodawstwa, Dawstwa Szpiku Kostnego i Dawstwa Organów Rubin.

Podsumowanie działalności Rubina przygotowano w formie prezentacji multimedialnej. Z niej można było się dowiedzieć o akcjach, w których udział brali członkowie stowarzyszenia (m.in. Sportowy Piknik Ekologiczny w Bartoszycach, Marsz Żonkila w Kętrzynie, spływy kajakowe).

Omawiająca prezentację Iwona Pszczołowska podkreśliła, że w tym roku Rubin bardziej skupił się na akcjach związanych z pozyskiwaniem jak największej liczby potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Wszystkie działania były do wglądu w opasłej kronice, którą wystawiono podczas spotkania. Wyróżniono podczas niego także najaktywniejszych działaczy, a życzenia stowarzyszeniu złożyli burmistrz Piotr Petrykowski i starosta Wojciech Prokocki.

Prezes stowarzyszenia Andrzej Siarkowski wykorzystał okazję, by zachęcić do oddawania krwi.

— Nie jest to bolesne i nie trzeba oddawać krwi cały czas. Mitem jest, że jeśli oddamy krew raz czy dwa, to będziemy musieli robić to już ciągle. Sam co prawda oddałem ponad 70 litrów, ale u mnie jest to po prostu przyzwyczajenie — powiedział Siarkowski.

Na koniec spotkania zaśpiewał Szymon Sobczak, uczestnik zajęć wokalnych w Młodzieżowym Domu Kultury.

kwkCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages