Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Rodnowo. Tydzień życzliwości w szkole

2017-10-25 07:08:03 (ost. akt: 2017-10-25 07:15:16)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

Czym jest życzliwość? O kim możemy powiedzieć, że jest życzliwy? Dlaczego warto być życzliwym? Odpowiedzi na te pytania doskonale znają uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie.

24 października br. uroczyście rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Życzliwości – jedno z działań z zakresu realizowanego w szkole projektu „Ja i Ty, to MY”.

Tego dnia, podczas uroczystego apelu otwierającego Aleję Życzliwości w szkole, uczniowie mieli okazję wykazania się swoją wiedzą na temat omawianego zagadnienia. Wskazywali cechy człowieka życzliwego. Wymieniali zwroty i słowa należące do słownika kulturalnych ludzi.

Na korytarzu szkoły umieszczono „Księgę Miłych Słów”, w której podczas całego tygodnia powstaną wpisy uczniów. Będzie można podziękować komuś, przeprosić, pochwalić się czymś miłym na kartach wspomnianej księgi.

Nie powinno zabraknąć miłych słów skierowanych do nauczycieli, rodziców, kolegów i koleżanek, bo przecież to nic nas nie kosztuje, a księga będzie kiedyś miłą pamiątką z Tygodnia Życzliwości.

Pamiętając o tym, nasi najmilsi zaczęli swoje pochwały od „wystawienia laurek” nauczycielom. Z pięknie zdobionych, kolorowych kartek aż przelewało się od życzliwych słów skierowanych do grona pedagogicznego – za co z całego serca dziękujemy.

Jeśli ktoś powiedział lub zrobił coś nieprzyjemnego lub krzywdzącego, mógł również „zmyć” z siebie winy umieszczając karteczkę z przeprosinami lub ze słowami, które chciałby wyrzucić ze swojego słownika, w „Skrzyni Toksycznej Mowy”.

Podsumowując muszę przyznać, że uczniom spodobały się pomysły przygotowane dla nich na nadchodzący tydzień. Mam nadzieję, że coś z tego wyniosą dobrego. Obiecali w końcu być życzliwymi nie tylko przez tydzień, ale przez całe życie.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages