środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Wojciechy. Wielki świat w małej szkole

2017-10-25 05:36:04 (ost. akt: 2017-10-25 06:04:24)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Pratiksha, Surabhi i Sylvia przez 6 tygodni promowały naukę języka angielskiego, tradycję i kulturę swoich krajów w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach

Pratiksha Shetty, Surabhi Ghadge, obie z Indii oraz Sylvia Gervazi z Włoch w ramach współpracy z fundacją AIESEC mają możliwość pobytu w naszej szkole- Szkoła Podstawowa w Wojciechach, by promować naukę języka angielskiego , tradycję i kulturę swoich krajów.

Dziewczyny tak opisują swoje pierwsze wrażenia: ” Being from metropolitan city in India, the thought of living in village seemed scary. But then we were greeted by the headmaster who welcomed us and made sure that we were okay” - mówi Pratiksha

(„Myśl o pobycie na wsi dla nas dziewcząt z dużego miasta jakim jest Bombaj okazało się szokiem, ale ciepłe przyjęcie przez Dyrektora , rodziców, nauczycieli a przede wszystkim uczniów spowodowało, że poczułyśmy się „ jak w domu”).

„The kids arę rally excited to see us - dodaje Sylvia jedna z wolontariuszek - Despite the language barrier, everyone tried their best to communicate with us”

("Dzieci są bardzo podekscytowane widząc nas i pomimo bariery językowej próbują wszelkimi sposobami komunikować się z nami").

W ciągu 6 tygodni swojego pobytu (15 IX- 28 X) uczęszczając i organizując różne zajęcia wolontariuszki przybliżają uczniom nie tylko tradycje, kulturę ich kraju, ale także poszerzają wiedzę o Indiach i Włoszech.

Nasi uczniowie, a także rodzice pomagają dziewczynom poznać naszą polską gościnność- zapraszając je do swoich domów, opowiadając o polskich tradycjach, jedzeniu.

Wspólnie z rodzicami, korzystając z gościnności Domu Kultury w Wojciechach, zostały zorganizowane warsztaty kulinarne, podczas których zostały przygotowane potrawy polskie, indyjskie i włoskie.

Podsumowaniem pobytu wolontariuszek będzie Międzynarodowy Dzień ( 25 października), podczas którego uczniowie wraz z dziewczynami zaprezentują efekty ich wspólnej pracy.

„In the begining when we walked down the street we would get weird stares because we look different. But now these weird stares turned into familiar smiles. We have made tons of Polish friends. Over the poast few weeks we learnt a lof about Polish culture and we are glad to share ours, breaking stereotypes” - śmieje się Surabhi.

("Na początku każdy patrzył się na nas ponieważ wyglądamy inaczej, ale teraz zamiast dziwnych spojrzeń widzimy przyjazne uśmiechy. Przez tych kilka tygodni nauczyłyśmy się dużo o polskiej kulturze, mogąc podzielić się swoją wiedzą o naszych krajach, łamiąc niejednokrotnie stereotypy").

Mamy nadzieję, że kontakty pomiędzy wolontariuszkami a nasza szkołą pomimo dużej odległosci będą kontynuowane.

Pratiksha Shetty, Surabhi Ghadge, Sylvia Gervazi, Katarzyna JakubowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: teresa

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages