Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Strażak i funkcjonariusz SW ruszyli na pomoc mężczyźnie. Strażacy zachęcają do udziału w szkoleniach z pierwszej pomocy.

2017-10-24 06:14:58 (ost. akt: 2017-10-24 07:00:02)

Autor zdjęcia: Piotr Kowalski

Przemysław Mikulak – strażak z Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach oraz Łukasz Piotrowski – funkcjonariusz Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Bartoszycach, w czasie wolnym od służby, ruszyli z pomocą starszemu mężczyźnie, który stracił przytomność i przestał oddychać.

Zobacz także: Strażacy-ratownicy uczyli udzielania pierwszej pomocy Strażacy-ratownicy uczyli udzielania pierwszej pomocy Centrum Edukacji Ratowniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach ruszyło pełną parą. Na drugie już, bezpłatne szkolenie z...
W sobotę, 21 października, w przerwie meczu klasy okręgowej w Bezledach, do Przemysława Mikulaka, gdy ten akurat wjeżdżał na stadion, zadzwonił jeden ze znajomych prosząc o pomoc dla starszego mężczyzny, który stracił przytomność.

Strażak bez chwili zastanowienia pobiegł we wskazane miejsca. Przy poszkodowanym znajdował się już m.in. funkcjonariusz SW z AŚ w Bartoszycach oraz kilku członków lokalnej OSP.

Po uzyskaniu krótkiej informacji co się stało, sprawdził stan poszkodowanego. Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Strażak i funkcjonariusz SW przystąpili więc do udzielania pomocy i wspólnie rozpoczęli resuscytację krążeniowo oddechową.

Podczas resuscytacji, mężczyzna kilka razy na przemian, tracił i odzyskiwał czynności życiowe.

Po ok. 15 minutach resuscytacji, nieprzytomnego mężczyznę z przywróconym oddechem, przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego, który przetransportował go do bartoszyckiego szpitala.

Zaistniała sytuacja pokazuje, że strażakiem czy funkcjonariuszem jest się nie tylko na służbie, ale także poza nią.

- Zrobiłem tylko to, co powinien zrobić każdy świadek takiego zdarzenia - powiedział Przemysław Mikulak

Sytuacja ta pokazuje, jak ważne jest szkolenie i utrwalanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Nigdy nie wiemy kiedy znajdziemy się w sytuacji, gdy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy.

W Komendzie Powiatowej PSP w Bartoszycach, co jakiś czas organizowane są takie szkolenia. Szkolenia te skierowane są do wszystkich chętnych, którzy chcą nauczyć się lub przypomnieć sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Już dziś zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w takim nieodpłatnym szkoleniu, które planowane jest w listopadzie (szczegóły wkrótce).

kpt. Piotr Kowalski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marek #2358103 | 81.15.*.* 24 paź 2017 18:42

  Brawo chłopaki. Dobrze znać takich ludzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rafałek #2358094 | 188.146.*.* 24 paź 2017 18:30

  Brawo Miki!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Sławomir Kirkuć #2357534 | 91.196.*.* 24 paź 2017 07:29

  Miki, dumny jestem z Ciebie ;) Tak trzymaj !

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages