Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Bartoszyce. Młodzież umie zebrać dane terenowe za pomocą dronów [FILM]

2017-10-22 14:53:18 (ost. akt: 2017-10-22 15:24:46)

Autor zdjęcia: uczestnicy szkolenia

To nie była tylko zabawa dronami i kręcenie filmików z niezwykłej perspektywy. Młodzież z "Elizki" w Bartoszycach nauczyła się jak z pomocą bezzałogowych statków powietrznych pozyskiwać i przetwarzać dane terenowe do systemów geoinformatycznych.

W dniach od 20 września do 3 października młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach uczestniczyła w dwudniowym szkoleniu pt. "System geoinformatyczny w praktyce wraz z pozyskiwaniem i przetwarzaniem danych terenowych", realizowanym w ramach projektu "Zdobywaj wiedzę razem z nami”.

Szkolenie zakończyło się egzaminami przeprowadzonymi przez VCC, po zdaniu których uczniowie otrzymali międzynarodowe certyfikaty potwierdzające nabycie kwalifikacji w zakresie pozyskiwania i przetwarzania danych terenowych.

Czy warto było?

- Szkolenie z systemów informacji przestrzennej było ciekawym i całkiem nowym doświadczeniem. To nieustannie rozwijająca się dziedzina, z której wszyscy nieświadomie korzystamy. Myślę, że szkolenie z GIS to świetne urozmaicenie i poszerzenie własnych umiejętności, zwieńczone certyfikatem. Zarządzanie danymi przestrzennymi może przydać się również w przyszłej pracy zawodowej. Natomiast pokaz dronów zapewnił uczestnikom dużo rozrywki. Okazało się, że są to bardzo przydatne urządzenia i można wykorzystać je na wiele sposobów - powiedziała Agata.

- Biorąc pod uwagę fakt, że uczę się geografii na poziomie rozszerzonym i będę zdawała ją na maturze, szkolenie było bardzo ciekawe i przydatne. Dowiedzieliśmy się jak czytać mapy cyfrowe,ale także jak je modyfikować w zależności od naszych potrzeb. Ponadto mogliśmy zobaczyć jak działa dron. Był to projekt, w który warto było się zaangażować - mówiła Kasia

W szkoleniach wzięło udział 109 uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Celem szkoleń było przybliżenie i zapoznanie z podstawowymi pojęciami związanymi z informacją przestrzenną oraz wyposażenie uczniów w następujące umiejętności:tworzenia informacji przestrzennych w ogólnodostępnych i darmowych systemach informatycznych tworzenia interaktywnych map cyfrowych, od przygotowania danych po ich publikację z wykorzystaniem internetu wykorzystania nowoczesnych metod pozyskiwania danych przestrzennych, w tym bezzałogowych statków latających (tzw. dronów)
Dla zainteresowanych:
Vocational Competence Certificate (VCC) to system kształcenia i certyfikacji kompetencji zawodowych. Pozostaje w zgodzie z krajowymi i europejskimi standardami i wytycznymi w zakresie kształcenia zawodowego i potwierdzania kwalifikacji, w szczególności z Europejskimi Ramami Kwalifikacji, inicjatywą Unii Europejskiej „Nowe umiejętności w nowych miejscach pracy” (zakładającą dostęp Europejczyków do kształcenia zawodowego przez całe życie) oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach.


kazaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gracha #2357449 | 193.192.*.* 23 paź 2017 22:11

  piekne moje ukochane miasto. kocham je

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. czytelnik #2356596 | 5.172.*.* 22 paź 2017 21:45

   Pięknie i ślicznie ale wlatując dronem na moją posiadłość, naruszasz moją prywatną posesję. Paragraf jest i nato.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages