Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

W "jedynce" uczą tolerancji i otwarcia na innych ludzi i kultury

2017-10-17 07:22:10 (ost. akt: 2017-10-17 07:32:22)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Studentki prawa pochodzące z Mumbaju w Indiach odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Bartoszycach. Opowiedziały o swoim kraju i swej działalności. W Bartoszycach odwiedziły m.in. Hufiec ZHP.

Dzięki jednej z największych organizacji studenckich Aiesec dwie studentki prawa z Indii odwiedziły naszą szkołę. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Be the change you want to see in the world", czyli: "Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”.

Podczas wizyty w szkole Pratkisha Shetty i Surabhi Ghadge, w krótkiej prezentacji przedstawiły kraj swojego pochodzenia oraz ich miasto rodzinne Mumbaj.

Studentki łamały wiele stereotypów na temat Indii. Uczniowie naszej szkoły doszli do wniosku, że nie różnią się one do nas ani pod względem mentalnym ani wyglądu.

Studentki opowiedziały o organizacji Aiesec, której misją jest dążenie do osiągnięcia pokoju i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego. Zgodnie z ideą organizacji każda osoba zasługuje na szansę aby rozwijać swój potencjał, dzięki czemu może pozytywnie wpłynąć na świat.

Pratkisha i Surabhi to wolontariuszki, które w Indiach pomagają dzieciom w nauce.

Uczniowie naszej szkoły opowiedzieli, że oni również pomagają jako wolontariusze. Młodzież mówiła o działalności klubu czytelniczego „Planeta bezinteresownej przyjaźni”, który powstał w ramach projektu wymiany polsko – litewskiej.

Uczniowie powiedzieli, że ich sposób na zmianę świata i to harcerstwo i zaprosili naszych gości do placówki Hufca ZHP Bartoszyce, gdzie opowiedzieli o działalności tej organizacji.

Młodzież zdawała wiele pytań ale sami również chętnie opowiadali o sobie i swoim życiu. Językiem komunikacji był język angielski, dzięki czemu uczniowie mogli wykorzystać swoje umiejętności językowe.

Agnieszka MalinowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages