środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Przedszkolaki świecą przykładem. Noszą odblaski

2017-10-13 08:38:46 (ost. akt: 2017-10-13 08:51:34)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Policjantka z bartoszyckiej komendy przekazała przedszkolakom opaski odblaskowe, które one obiecały nosić. Ufundowało je Starostwo Powiatowe w Bartoszycach. W przedszkolu gminnym odbyły się zajęcia poświęcone bezpieczeństwu.

Policjantka z bartoszyckiej komendy policji 11 października gościła w przedszkolu gminnym w Bartoszycach. Na wyczekiwane przez dzieci spotkanie zabrała plecak wypełniony rekwizytami i opaskami odblaskowymi.

W rozmowie z przedszkolakami pomagał jej Pancernik – miś, który zawsze jeździ samochodem w foteliku. Dzięki tej zabawce dzieci przekonały się, że to co mówią dorośli o konieczności jeżdżenia w foteliku z zapiętymi pasami jest prawdą.

Przedszkolaki przymierzały policyjną czapkę, oglądały kajdanki i tarczę STOP. Funkcjonariuszka mówiła o zasadach bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym, przypominała dzieciom, w których miejscach można przechodzić przez drogę i jak powinny zachować się przed i w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych.

W trakcie spotkania, każde dziecko otrzymało odblask i obiecało używać go w trakcie wieczornych spacerów. Większość z nich mieszka na wsi i ich widoczność na drodze jest kluczowa dla ich bezpieczeństwa.

Na koniec spotkania, policjantka przeczytała dzieciom bajkę i zaprosiła przedszkolaków, aby teraz to one, odwiedziły ją w miejscu pracy.

sierż szt. Marta Kabelis
KPP w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Henryk Z. #2350328 | 88.220.*.* 14 paź 2017 00:06

    Bardzo dobrze, że nasza policja przy wsparciu Starostwa Powiatowego przeprowadza szkolenia najmłodszych o sposobie zachowania się na drodze. Bezpieczeństwo najważniejsze. Kiedy nadejdzie nieszczęście, za póżno na ostrzeżenie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages