Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Krawczyki. Noc w szkole

2017-10-13 08:13:55 (ost. akt: 2017-10-13 08:21:57)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Krawczykach

Uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach pod opieką swoich wychowawców: p. Ewy Trzcińskiej i Zbigniewa Mielnika spędzili noc z piątku na sobotę (29 – 30 września 2017r.) w budynku szkolnym w ramach projektu „Noc w szkole”.

Rodzice i dzieci zostali powitani o godzinie 18:00 przez p. dyrektor – Małgorzatę Chrapowicką oraz nauczycieli języka polskiego i matematyki.Następnie zebrani udali się do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, w której odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie przynieśli ze sobą wiele gadżetów, które różnymi barwami rozświetlały pomieszczenie. Wspólne pląsy i tańce w wykonaniu bawiących się osób trwały dwie godziny.

Następnie zmęczeni uczestnicy projektu udali się na kolację. Do szkoły została dowieziona pizza w trzech różnych rodzajach. Uczniowie zazwyczaj spożywają zdrowsze posiłki, ale przy święcie… zrobiono mały wyjątek.

Po kolacji była wieczorna toaleta i przygotowanie miejsc noclegowych. Tu z pomocą przybył rodzic, który bardzo sprawnie, dysponując odpowiednim sprzętem, napompował materace, na których w śpiworach mieli spać uczniowie.
Atrakcją tego wieczoru była podróż do „kina”, czyli wspólne oglądanie dramatu biograficznego w sali komputerowej. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili obrazy pojawiające się na ekranie. Emocje były ogromne, ponieważ główny bohater - Desmond T. Doss to postać autentyczna, a jego jedyną bronią w życiu były wiara, nadzieja i miłość.

Po obejrzanym filmie uczniowie udali się do przydzielonych im sal i oddali się przed snem lekturze swoich ulubionych książek. Noc minęła bardzo szybko.

W sobotę po porannej toalecie wyznaczone osoby poszły po świeże pieczywo do pobliskiej piekarni w Krawczykach, z której właścicielami pracownicy szkoły są zaprzyjaźnieni i współpracują od wielu lat. Ta firma często ofiarowuje nam swoje wypieki, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Inna grupka zajęła się przygotowaniem śniadania, które wydano w stołówce szkolnej. Było pyszne.

Po posiłku na uczestników projektu czekała niespodzianka. Do szkoły przybyli druhna Klaudia i druh Marcel z Hufca ZHP w Bartoszycach. Teraz oni poprowadzili zajęcia z uczniami. Były zabawy integracyjne, wspólne pląsy i śpiew oraz gra w podchody.

Po kilku godzinach zajęć rozpalono ognisko i można było nad nim upiec kiełbaskę. Z chlebkiem bardzo smakowała. Najedzeni i pełni pozytywnej energii uczniowie nauczyli się jeszcze dwóch piosenek harcerskich.

Chcieliby wspólnie dłużej przebywać, ale czasu nie można zatrzymać. Około godziny 14:00 do szkoły zaczęli po swoje pociechy przybywać rodzice . Projekt „Noc w szkole” dobiegł końca.

Ewa TrzcińskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages