Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

W Rodnowie podsumowano rowerowy projekt

2017-10-11 10:04:21 (ost. akt: 2017-10-11 10:18:11)

Autor zdjęcia: Józef Hładasz

Rodnowianie uroczyście podsumowali swój własny projekt "Rowerem zdrowo i ciekawie" na który uzyskali dofinansowanie. Ni emają zamiaru spoczywać na laurach i już planują przedsięwzięcia na rok przyszły.

Wiosną bieżącego roku mieszkańcy Rodnowa przygotowali projekt pod nazwą „Rowerem zdrowo i ciekawie”. Wynikało to z faktu, że przez tę wieś prowadzi jedna z trzech w gminie Bartoszyce tras rowerowych, oznaczona numerem 2.

Oczywiście każdy może sobie z tej trasy korzystać w dowolny sposób i oglądać, fotografować czy filmować wszystko, co się tam znajduje. Rodnowianie jednak doszli do wniosku, że aby tę trasę ożywić można byłoby to ująć w odpowiednim projekcie, zaoferować jego efekty wszystkim zainteresowanym i w dodatku otrzymać na to trochę funduszy z zewnętrznych źródeł.

Tak też się stało. Takie przedsięwzięcia realizowane są w naszych okolicach przez Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście.

W przygotowanym projekcie zawarto różne zadania związane z tematem i były to m.in.: ogłoszenie w lokalnych mediach celu i terminów przedsięwzięcia, zainstalowanie stosownej tablicy, przygotowanie dokumentacji trasy rowerowej, zakup rowerów, kasków i kamizelek odblaskowych do nieodpłatnego wypożyczania, zorganizowanie rajdu na trasie nr 2, zgromadzenie dokumentacji fotograficznej z prac nad projektem, przeprowadzenie szkolenia dla młodzieży z miejscowej szkoły w zakresie bezpiecznego poruszania się rowerzystów i pieszych na drogach publicznych oraz przygotowanie pamiątkowych plakietek dla korzystających z wypożyczalni.

Zakres czasowy realizacji projektu to 1 lipiec – 30 wrzesień 2017 r. i w pierwszych dniach października nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu z udziałem jego twórców i innych zainteresowanych. Wszyscy się wpisali do księgi pamiątkowej i pozowali do wspólnej fotografii.

Zapewne przy tej okazji warto wymienić osoby, które opracowały projekt i organizowały jego realizację całkowicie w formie wolontariatu i nie tylko nie czerpały z tego żadnych profitów, ale często różne koszty dodatkowe ( transport, przejazdy do różnych firm, telefony, itp.) pokrywały z własnej kieszeni.

Zatem były to: Dorota Kuźmicka (dyrektor) i Renata Latek (księgowa) z Gminnego Ośrodka Kultury w Tolko, które pomagały odpowiednio skonstruować projekt i jako firma posiadająca osobowość prawną wzięły pod swoje skrzydła różne sprawy formalne i rozliczanie tego przedsięwzięcia.

Natomiast bezpośrednio w pracach przy projekcie wzięli udział: Urszula Kulińska (lider), Wanda Pieloch, Adam Pieloch, Franciszek Bukowski, Mirosław Bodnar, Wojciech Ferdycz, Magda Strug, Piotr Strug, Teresa Aniołkowska, Marzena Bryła i niżej podpisany w roli sprawozdawcy prasowego.

Ogólnie ta grupa osób określana jest jako zrzeszenie nieformalne „Nasza Wieś” , a większość jej członków już w latach wcześniejszych za społeczne zaangażowanie otrzymała nadane przez gminę statuetki „Wolontariusz Roku …” i już planuje, co by tu w roku następnym… . Zobaczymy.

Podczas wspólnej zabawy każdy mógł spróbować kiełbaskę z grilla lub kaszankę, a już absolutnym hitem była sporządzona przez niezawodnego sołtysa zapiekanka w żeliwnym saganie na ognisku; po prostu delikates i wystarczyło dla wszystkich.

A samo zakończenie projektu było tylko takie symboliczne, ponieważ po nim pozostaną dokumenty, fotografie i rowery, które będą do dyspozycji wszystkich cyklistów.

J. HładaszCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages