Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Bezledy. Rajd rowerowy w okolice Żydowa

2017-10-09 09:44:35 (ost. akt: 2017-10-09 09:52:26)

Autor zdjęcia: organizatorzy

Grupa młodzieży gimnazjalnej z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Bezledach wraz z opiekunami (panią Marzenną Nowicką i panem Stanisławem Kołosowskim) wybrała się 27 września na rajd rowerowy. Rajd odbył się w ramach projektu programu profilaktyczno – edukacyjnego „Razem – bez środków zmieniających świadomość”.

Od rana zapowiadała się piękna pogoda, dlatego humory wszystkim dopisywały.Przed wyjazdem autorka programu pani Jolanta Wójcik wręczyła wszystkim uczestnikom rajdu elementy odblaskowe do rowerów.

Punktem docelowym naszej wyprawy był domek myśliwski „Kotlina” w Żydowie. Czekał już tam jej gospodarz pan Józef Nowicki – prezes Koła Łowieckiego „Szarak”. To on zaprosił nas do tego urokliwego miejsca. Jedną z głównych przewidzianych na rajdzie atrakcji było ognisko.

Na miejscu niektórzy uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami przy jego rozpaleniu. Najbardziej zręcznym okazał się uczeń klasy II Jakub Sokół, który do końca dbał o to, aby ognisko i kiełbaski były dobrze przygotowane. Przy ognisku mieliśmy możliwość przeprowadzenia ciekawej rozmowy z naszym gospodarzem.

Pan Józef z pasją opowiadał o swoim zamiłowaniu do łowiectwa i leśnictwa, zapoznał nas z florą i fauną naszej okolicy, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o naszych lasach. Padło wiele ciekawych pytań. Niektórzy zainteresowali się szczególnie tym, jak można zdobyć zawód leśnika.

Rajd był też wspaniałą okazją do integracji uczniów z różnych klas. Mieli okazję lepiej się poznać. Przekonali się również, jak aktywnie i miło można spędzić wolny czas. Do dobrej zabawy nie są potrzebne środki psychoaktywne, wystarczy chęć i dobre towarzystwo.

Z żalem musieliśmy opuścić to miejsce. Powrotowi do Bezled przyświecała nadzieja, że jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję doświadczyć podobnej przygody.

Dziękujemy naszym sponsorom i Gminie Bartoszyce za przekazanie środków na organizację rajdu.
Marzenna NowickaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages